(tł. Sebastian Czarnecki) 2010-08-23

Cichy serwer KONTRON KISS 4U KTC5520

materiał do artykułu

Przemysłowy serwer KISS KTC5520 produkcji KONTRON posiada wbudowany najnowszy procesor Inter Xeon o podwójnej wydajności, a także posiada wysoką odporność na pracę w trudnych warunkach środowiskowych.

Przedstawiany serwer oparty na rozszerzonym systemie ATX jest najszybszym do tej pory serwerem.

Pierwszy przemysłowy serwer oferuje bogate możliwości zintegrowane na płytach głównych standardu ATX. Silent Server KISS 4U KTC5520 jest bardzo solidny i otwarty na różne standardy dostępnych platform sprzętowych, a to głównie dzięki bardzo wydajnemu procesorowi Intel Xeon 5600.

12-o procesowe rdzenie procesora zaprojektowane w nowej technologii 32mn oferują wysoką wydajność i gęstość, co umożliwia dopasowanie funkcjonalności wirtualizacji, połączenia niegdyś oddzielnych aplikacji a co za tym idzie bardziej opłacalnych.

W porównaniu z tradycyjnymi serwerami, unikalną cechą tego serwera jest jego zdolność do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Zakres temperatury pracy serwera mieści się w zakresie od 0 do 50 'C, wilgotności względnej 10-95% przy zachowaniu stopnia ochrony IP20 (istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia przodu serwera do poziomu IP52). Jest odporny na wibracje i wstrząsy, co sprawia, że serwer doskonale nadaje się do zastosowań gdzie urządzenia muszą się znajdować w nieprzyjaznych środowiskach. Kierownicy centrów danych będa korzystać z serwera podczas projektowania o wysokiej jakości oraz  produkcji co będzie przekładać się na niższe koszty posiadania. Dzięki standardowym możliwościom pracy w trudnych warunkach przy zachowaniu niezwykłej ciszy, serwery mogą mieć zastosowanie w medycynie, systemach przetwarzania obrazu, aplikacjach wojskowych a także w wysokiej klasy systemach przetwarzania dźwięku, symulacjach itd.

Serwer posiada wbudowaną możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem co przyczynia się do wysokiej dostępności systemów i wygody użytkowników. Zintegrowane zarządzanie procesorem (IMP) oferuje standardy VGA/2D, BMC oraz KVM/VM over IP (iKVM). Można w czasie rzeczywistym zarządzać serwerem z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Zarządzanie serwerem zapewnia niezależne wieloplatformowe oprogramowanie, które pozwala kontrolować temperaturę serwera, napięcia i stan wentylatorów a także na zarządzanie nawet, gdy główny procesor nie jest zasilany. Dodatkowo w panelu czołowym serwera znajdują się trzy wentylatory pracujące w trybie hot-swap, które ułatwiają dokonywanie konserwacji urządzenia.

Serwer obsługuje do 48GB pamięci DDR3, posiada porty 1xPCI Express x16, 2 porty Gigabit Ethernet, 6 portów USB 2.0 i 1 port RS232. Nośniki danych można podłączyć za pośrednictwem połączenia 6xSATA z RAID 0/1/5/10. Dwa miejsca (sloty) o szerokości 5.25'', jeden slot "slimbay" i jeden 3.5'' udostępniają wystarczająco dużo miejsca na umieszczenie wstrząsoodpornych dysków twardych, napędów DVD lub innych urządzeń. Obraz jest transmitowany do monitora za pośrednictwem złącza DVI, HDMI i DisplayPort poprzez PCI Express x16. Opcjonalna karta grafiki GeForce 8500GT 256MB jest dostępna dla obsługi dużych procesów graficznych. Dodatkowo serwer posiada system dźwięku 7.1 HD i oddzielne porty PS/2 dla myszy i klawiatury.

Serwer KONTRON KISS 4U KTC5520 posiada certyfikaty CE i UL. Obsługuje systemy Red Hat Linux i Windows Server 2008 i jest dostępny bezpośrednio z magazynu w standardowej konfiguracji a także w razie potrzeby serwery mogą być dostosowane do potrzeb.

(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii