Firma Eaton Electric 2013-06-03

Nowa seria wyłączników powietrznych IZMX do 4000 A - IZMX16 i IZMX40

Nowa seria wyłączników powietrznych IZMX do 4000 A - IZMX16 i IZMX40

Najmniejszy członek rodziny wyłączników powietrznych - IZMX16 o prądzie znamionowym do 1600A. Jest to najmniejszy wyłącznik powietrzny (ACB) na świecie o objętości tylko 24 dm3 i powierzchni frontowej 0,092 m2.- jest nieznacznie większy od arkusza papieru o rozmiarze A4! Wszystko to bez strat w zakresie wydajności. Nowe rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia zainstalowanie obok siebie dwóch wyłączników w sekcji o szerokości 600 mm. Pozwala to na oszczędność cennej przestrzeni, a tym samym redukcję kosztów.

 

IZMX40 jest wyłącznikiem do 4000 A w rozmiarze standardowych aparatów do 3200 A przy wykorzystaniu mniejszej ilości szyn miedzianych. Przeprowadzone testy integracji wyłącznika z systemami rozdzielnic Eaton, takimi jak Modan, xEnergy, Power Xpert, Capitol 20 oraz Capitol 40 potwierdzają jego wyjątkowe osiągi techniczne i dużą kompatybilność dzięki elastycznemu systemowi podłączeń.

Dzięki modułowej budowie, dokładnie zintegrowanym rozwiązaniom, jak również całej gamie akcesoriów oraz funkcji dodatkowych ułatwione jest dostosowanie wyłącznika do różnych rodzajów aplikacji. Wyłącznik może być również doposażony w dodatkowe akcesoria bezpośrednio w fabryce, bez żadnych dodatkowych kosztów za instalację i zwiększenie funkcjonalności.
Wyłączniki serii IZMX w standardzie posiadają:
osłony komór gaszeniowych dla jednostek wysuwnych elementy kodujące do jednostek wysuwnych pokrywę do plombowania wyzwalaczy elektronicznych ramkę uszczelniająca drzwi IP41 wyświetlacze alfanumeryczne LCD w wyzwalaczach elektronicznych typu "U" i "P" moduł pomiarowy z możliwością odczytu prądów, napięć, mocy, harmonicznych czy współczynnika mocy w wyzwalaczach elektronicznych typu "P" wyzwalacze "U" i "P" posiadają możliwości komunikacji po przez protokoły Profibus,Modbus i Ethernet
Dzięki najbardziej zaawansowanej technologii wyzwalacza typu P (Digitrip 1150i) na kolorowym wyświetlaczu wysokiej rozdzielczości można wyświetlać funkcje, takie jak parametryzacja, zabezpieczenie, pomiar, analiza sieci, diagnostyka i pamięć zdarzeń. Ponadto można przekazywać je zdalnie za pośrednictwem modułów komunikacyjnych (Profibus, Modbus, Ethernet), wyświetlać na witrynie internetowej lub wysyłać do dowolnego miejsca na świecie przez e-mail. Obsługa wyzwalacza jest intuicyjna.
Rozłączniki INX16 i INX40
Rozłączniki INX16 oraz IZX40 służą do rozłączania prądów roboczych I świetnie nadają się jako rozłączniki sprzęgłowe w systemach awaryjnego zasilania.
Akcesoria
Możesz dostosować wyłącznik powietrzny dowolnie do wymogów Twojej aplikacji dzięki elementom jak:
* Jednostki wysuwane
* Sterowanie
* Wyzwalacze napięciowe
* Styki pomocnicze i sygnalizacyjne
* Blokady
* Bloki zabezpieczeń
* Komunikacja
* Akcesoria ogólne
Nowe rozwiązanie zapewnia użytkownikowi dwa kompaktowe rozmiary wyłączników do 4000 A, modułową konstrukcję, wspólne akcesoria, łatwą w obsłudze komunikację oraz pełen zakres wyzwalaczy elektronicznych. Modernizacja osprzętu jest stosunkowo łatwa dzięki skutecznej technologii "plug & work”. Szuflady z osprzętem i mechanizmy zatrzaskowe pozwalają na zainstalowanie najnowszych akcesoriów praktycznie bez użycia narzędzi. Pozwala to elastycznie reagować na zmieniające się wymagania co do Państwa systemu. Większość akcesoriów jest wspólna dla IZMX16 i IZMX40.

 Firma Eaton Electric
Na podstawie: www.moeller.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii