Jolanta Stryjczak 2012-10-08

Huawei GSM-R 5.0 - inteligentne rozwiązanie dla kolei

Huawei GSM-R 5.0 - inteligentne rozwiązanie dla kolei

Huawei, ogłosił wprowadzenie na rynek rozwiązania GSM-R 5.0. GSM-R 5.0 jest jednym z elementów wszechstronnej oferty innowacyjnych, inteligentnych rozwiązań dla kolejnictwa Huawei, które przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa operacyjnego i pomogą zwiększyć wydajność, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii LTE.

Inteligentne rozwiązania Huawei dla kolei opierają się na technologii, która umożliwia budowę niezawodnych sieci komunikacyjnych, scalających różnorakie usługi ICT, oprogramowanie i systemy aplikacji w pojedynczy, inteligentny system teleinformatyczny, który usprawnia komunikację w obrębie infrastruktury kolejowej i połączonych z nią systemów. Rozwiązania Huawei zapewniają wysoką jakość transmisji, przetwarzania i przechowywania informacji, a także narzędzia analityczne stosowane podczas konserwacji i poprawiania bezpieczeństwa.

Najnowsza pozycja w ofercie inteligentnych rozwiązań dla kolei to Huawei GSM-R 5.0 - rozwiązanie zaprojektowane tak, by stanowiło perspektywiczną inwestycję dla firm z sektora kolejowego. Huawei GSM-R 5.0 obejmuje nową, mieszczącą się w pojedynczej szafie, sieć szkieletową eCNS300, opartą na standardzie ATCA (ang. Advanced Telecommunications Computing Architecture). Szkielet GSM-R składa się z centrali, bramy medialnej oraz rejestru abonentów macierzystych (HLR – ang. Home Location Register). Wprowadzając GSM-R 5.0 Huawei przedstawia również multimodalną stację bazową GSM-R/LTE BTS3900, obsługującą podstawowy tryb GSM-R, a także rozszerzone częstotliwości (E-GSM-R).

Do głównych zalet GSM-R 5.0 należą:

  • Niezawodność: rozwiązanie posiada podwójny (geo-redundantny) kontroler stacji bazowej (BSC – ang. Base Station Controller), co stanowi unikalną innowację na rynku GSM-R. W połączeniu z rozproszeniem geograficznym sieci szkieletowej, GSM-R firmy Huawei zapewnia już dziś pełną redundantność geograficzną;
  • Najwyższa elastyczność przy tworzeniu sieci radiowych: stacje bazowe Huawei zapewniają najwyższą elastyczność podczas konstrukcji wydajnych kosztowo, wysoce niezawodnych sieci bezprzewodowych nawet w najbardziej wymagających warunkach geograficznych;
  • Komunikacja z  dyspozytorami ruchu oparta o SIP: GSM-R 5.0 oferuje pełną interakcję IP opartą o technologię SIP, umożliwiając komunikację z terminalami dyspozytorskimi na łączach stałych. Rozwiązanie to zapewnia jeszcze większą elastyczność w komunikacji pomiędzy personelem naziemnym i obsługą na pokładzie pociągu.
  • Ewolucja do technologii LTE: zaawansowana platforma technologiczna Huawei pozwala użytkownikom GSM-R 5.0 już teraz wdrożyć GSM-R z perspektywą przejścia w standard LTE w dogodnym dla nich momencie, co stanowi doskonałe przygotowanie do ewolucji do technologii „LTE dla kolejnictwa”.

Inteligentne rozwiązania Huawei dla kolei zostało już pomyślnie wdrożone w bardzo zaawansowanych sieciach kolejowych m.in w. Europie, Chinach, Turcji i w Australii. Realizacja tych projektów wiązała się z licznymi wyzwaniami takimi, jak instalacja na najwyżej położonych trakcjach kolejowych świata, a także na najdłuższym dystansie i przy najszybciej poruszających się pociągach. Wdrażając swój produkt, Huawei wspiera klientów w tworzeniu zaawansowanych sieci systemów obejmujących GSM-R, infrastrukturę sieci komunikacyjnych, monitoring bezpieczeństwa, centra danych, zarządzanie operacjami, aplikacje biurowe, komunikację ratunkową, testy bezpieczeństwa, a także bezpośrednią komunikację wewnątrz, na zewnątrz i pomiędzy stacjami. Łączna długość linii kolejowych obsługiwanych przez rozwiązania Huawei jest aktualnie 1,38 razy dłuższa niż obwód Ziemi.Jolanta Stryjczak
Na podstawie: huawei.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii