Zespół Omron 2014-01-30

Nowe gniazdo przekaźników przemysłowych Omron o wysokiej wydajności

Nowe gniazdo przekaźników przemysłowych Omron o wysokiej wydajności

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wszechstronność swoich popularnych przekaźników wtykowych o wysokiej wydajności G2RS, firma Omron wprowadziła nowe gniazdo z zaciskami klatkowymi z podnoszoną blokadą. Przystosowane do użytku z przewodami jednodrutowymi o przekroju do 14 AWG i elastycznymi przewodami o przekroju od 0,5 mm2 do 2,5 mm2, z tulejkami lub bez, nowe gniazda mieszczą dwa przewody w jednym zacisku, ułatwiając tworzenie połączeń mostkowych i rozgałęźnych.

Nowe gniazda są dostępne w dwóch wersjach: P2RF-05-ESS do użytku z jednobiegunowymi przekaźnikami G2RS i P2RF08-ESS do użytku z przekaźnikami dwubiegunowymi. Obie wersje można uzupełnić opcjonalną dźwignią zaciskową, która pełni dwie funkcję: utrzymywania przekaźnika na swoim miejscu w gnieździe i łatwego odłączenia przekaźnika w razie potrzeby. Do pozostałych akcesoriów należą płytki na nazwy i mostki gniazdowe.


Oprócz nowych gniazd z zaciskami klatkowymi firma Omron nadal oferuje pozostałe dwa typy gniazd na przekaźniki G2RS. Jeden z nich jest wyposażony w proste zaciski śrubowe i jest przeznaczony do stosowania z zakończeniami pierścieniowymi i rozwidlonymi, natomiast drugi jest wyposażony w zaciski sprężynowe, które znacząco skracają czas podłączania przewodów w odpowiednich zastosowaniach.

Przekaźniki przemysłowe G2RS firmy Omron mają zaledwie 16 mm szerokości i bezkompromisową konstrukcję, która zapewnia długi okres eksploatacji i niezawodną pracę nawet w wymagających zastosowaniach. Są one wyposażone w styki ze stopu srebra, cyny i indu, które w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych styków ze stopu srebra i niklu oferują dobrze zrównoważoną charakterystykę przełączania wszelkiego rodzaju obciążeń, w tym obciążeń prądem stałym i obciążeń prądem rozruchowym o wysokim natężeniu.

Ponadto, w przeciwieństwie do wielu podobnych przekaźników zaprojektowanych raczej do montażu na obwodach drukowanych niż w gniazdach wtykowych, przekaźniki G2RS mają trwałe nóżki połączeniowe, które gwarantują wysoką przewodność a tym samym mniejszy wzrost temperatury, szczególnie podczas pracy przy wysokim natężeniu.Zespół Omron
Na podstawie: www.omron.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii