Mitsubishi Automation 2011-04-21

30 lat przetwornic częstotliwości Mitsubishi Electric

30 lat przetwornic częstotliwości Mitsubishi Electric

Z ogromną dumą i satysfakcją miło nam ogłosić 30 urodziny przetwornic częstotliwości Mitsubishi. Przez 30 lat inżynierowe i technicy zainstalowali i uruchomili ponad 11 milionów przetwornic częstotliwości Mitsubishi Electric w każdym zakątku świata. Obecność i praca w różnych warunkach środowiskowych, w różnych rodzajach aplikacji i zróżnicowanych gałęziach przemysłu pozwoliło na stworzenie globalnego standardu przetwornic Mitsubishi Electric.

Nowoczesne procesory, zaawansowane modele sterowania oraz najnowocześniejsza elektronika funkcyjna tworzą razem unikalne technologicznie rozwiązania, które zarazem są wyjątkowo przyjazne i zrozumiałe dla użytkownika. Mitsubishi Electric oferuje innowacyjne, otwarte, elastyczne i niezawodne rozwiązania napędowe, które są dostosowane do różnych specyficznych wymagań aplikacji i klientów.

Wszystkie przetwornice serii 700 zostały zaprojektowane oraz wyprodukowane z założeniem 10 letniej bezawaryjnej pracy. Ścisła kontrola jakości zapewnia najwyższe standardy jakości.
W przypadku konieczności wykonania wymiany wentylatora chłodzącego podlegającego starzeniu do wykonania tej czynności nie są wymagane żadne narzędzia. Wentylatory usytuowane są od góry przetwornicy zapewniając łatwy do nich dostęp. Czas wymiany szacowany jest na ok. 1 min.
W przypadku konieczności wymiany przetwornic serii FRA500 na serię A700 listwa sterująca może być przeniesiona z serii A500 do A700. Jest w pełni kompatybilna.\
Wbudowana funkcja, która może być pomocna przy planowaniu okresowych przeglądów wyznaczając datę kolejnego przeglądu serwisowego.

Standardowa wersja oprogramowania FR Configurator została wyposażona w funkcję konwersji parametrów przetwornic częstotliwości serii 500 na równoważne nastawy parametrów dla serii 700. Konwersja parametrów uwzględnia zmiany w funkcjonalności nowej serii w stosunku do jej poprzedniczki.

Stopień zużycia kondensatora głównego, kondensatora obwodu sterowania, obwodu ograniczenia prądów rozruchowych może być monitorowany. Alarm jest wyświetlany jeśli któryś z wyżej wymienionych elementów osiągnie krytyczne parametry. Wyświetlenia alarmu nie powoduje wyłączenia.Mitsubishi Automation

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii