Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-05

Pierwsze wodoodporne diody LED

Pierwsze wodoodporne diody LED

Pierwsze wodoodporne diody LED w obudowach z silikonu i wysokim kontraście i jasności.Rodzina nowych diod SMT jest montowana do obudów zgodnie ze standardem przemysłowym PLCC-4 i posiada dodatkowe możliwości chłodzenia dzięki czemu maja możliwość pracy przy wyższych prądach.

Rodzina nowych diod SMT jest montowana do obudów zgodnie ze standardem przemysłowym PLCC-4 i posiada dodatkowe możliwości chłodzenia dzięki czemu maja możliwość pracy przy wyższych prądach. Dody te mają dużą jasność świecenia, wysoką wydajność i niezawodność. Zaprojektowane są do pracy w różnych warunkach. Dzięki wysokiej niezawodności idealnie nadają się do pracy wewnątrz pomieszczeń o specyficznych warunkach przy jednoczesnej możliwości wykorzystania pełnej gamy kolorów diod. Fabrycznie diody są produkowane w taśmach i na rolkach, dzięki czemu łatwo jest wykonywać montaż. Każda rolka i taśma to diody o określonej sile świecenia i kolorze.

Światło z diod jest widzialne w zakresie 115'. Dzięki wbudowanemu reflektorowi siła świecenia jest wyższa niż samego elementu generującemu światło. Całkowita czerń diod LED sprawia, że kontrast pomiędzy włączeniem a wyłączeniem diody jest maksymalny z możliwych. Obudowa wykonana z silikonu zapewnia większą niezawodność produktu. Silikon jest miękkim materiałem, dlatego też obudów tych nie można obciążać ani kłuć ostrymi narzędziami, ponieważ to może uszkodzić diodę.

Diody mogą być przechowywane w temperaturze 40°C przy wilgotności 90% do 12 miesięcy. Podczas montażu diody nie mogą przekroczyć temperatury 30°C. Na podstawie: GlobalSpec

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii