Marcin Olszewski, Wieland Electric 2010-02-04

System podis

System podis

System ten z dużym powodzeniem został zastosowany przy modernizacjach zakładów samochodowych i jest również odpowiedni dla zastosowań w systemach transportu wewnętrznego, transporcie bagaży na lotniskach oraz technologii pakowania.

Rozdzielacze polowe podis MOT są rozwijane w dwóch wariantach. W nowym wykonaniu, połączenie interfejsu już nie będzie umieszczane na napędzie, ale bezpośrednio na rozdzielaczu polowym podis MOT. W ten sposób inżynierowie nie muszą już rozważać dobrania specjalnego, pasującego łącznika interfejsu w czasie zamawiania napędu. W ten sposób proces projektowania został uproszczony.

Spośród modułów elektronicznych na elastyczną szynę prądową Wieland ma w swojej ofercie dwa wykonania, pierwszy o oznaczeniu podis MOT FACP jest przeznaczony do magistrali AS-i, natomiast podis MOT FPCP do Profibus-DP. Sposób połączenia pozwala użytkownikowi na wybranie niezbyt drogiego typu połączeń. Kable do AS-Interface i Profibus są łączone za pomocą łącznika M12. Wszystkie moduły na elastyczną szynę prądową są tak skonstruowane, że mogą być montowane w ciężkich warunkach ze względu na to, że spełniają poziom ochrony IP 65.

Każdy moduł na pokrywie górnej ma panel do szybkiej diagnozy, diody LED sygnalizują stan poszczególnych wejść, wyjść czy pracy urządzenia.

System podis znacząco upraszcza zasilanie systemów logistycznych i transportu wewnętrznego. Użycie technologii IDC, daje możliwość zasilenia rozdzielacza podisMOT napięciem 400V trójfazowym i napięciem pomocniczym z płaskiej 7-żyłowej magistrali zasilającej. Wysoki stopień konfekcjonowania sprawia, że redukcja czasu instalacji sięga 30%. Konstrukcja modułów pozwala bezpieczną i bezbłędną instalacja nawet przez słabo wykwalifikowany personel. A ewentualna wymiana moduły jest bezproblemowa. Oprócz tego Wieland Electric ma w swojej ofercie kilkanaście wariantów kabla do połączenia elementów podis MOT z napędami.

Marcin Olszewski, Wieland Electric

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii