Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-06-02

Nowe narzędzia Wonderware dla projektantów systemów!

Nowe narzędzia Wonderware dla projektantów systemów!

Firma Wonderware wprowadziła nowe wersje dwóch ważnych narzędzi, służących projektantom przemysłowych systemów informatycznych do tworzenia, testowania i wdrażania własnych obiektów informatycznych.

Narzędziami tymi są dwa z listy kilku dostępnych zestawów narzędziowych:

  • Wonderware DAServer Toolkit 3.0 - służący do tworzenia interfejsów komunikacyjnych dla specjalizowanych urządzeń,
  • Wonderware ArchestrA Object Toolkit 3.1 - służący do tworzenia własnych obiektów w technologii ArchestrA, poszerzających funkcjonalność Platformy Systemowej Wonderware i rozwiązania Wonderware MES.
„Narzędzia te przeznaczone są przede wszystkim dla firm wdrażających systemy i twórców własnych branżowych rozwiązań. Dzięki temu nasi partnerzy mogą tworzyć aplikacje bazujące na standardowej Platformie Systemowej Wonderware, oferując je jako własne rozwiązania.” - mówi Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR firmy ASTOR, dystrybutora oprogramowania Wonderware. - „Zestawy narzędziowe pozwalają poszerzać funkcjonalność dostępną już w i tak bogatej ofercie Wonderware. Jest to zgodne z ideą budowania ekosystemu partnerów firmy Wonderware, tworzących specjalizowane rozwiązania branżowe wykorzystujące technologię Wonderware.”

Wonderware DAServer Toolkit 3.0 pozwala na tworzenie rozwiązań komunikacyjnych dla Platformy Systemowej Wonderware w sytuacjach, gdy np. w dane urządzenie nie udostępnia żadnego protokołu komunikacyjnego. Narzędzie to służy najczęściej integratorom systemów do podłączenia specjalizowanych urządzeń do Platformy Systemowej na etapie wdrażania nowego rozwiązania.

Wonderware ArchestrA Object Toolkit w wersji 3.1 został w dużym stopniu przeprojektowany w celu umożliwienia programistom tworzenia w technologii ArchestrA własnych obiektów na dwa różne sposoby – w postaci zaawansowanych skryptów bądź w języku C#.

Projektanci docenią możliwość tworzenia i modyfikacji szablonów obiektów aplikacji, wielokrotnie wykorzystywanych później we własnych branżowych rozwiązaniach, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony ich własności intelektualnej, dzięki zabezpieczeniu przed niepowołanymi modyfikacjami ze strony użytkowników. The ArchestrA Object Toolkit zintegrowany jest z Microsoft Visual Studio .NET, co zapewnia dwukierunkową wymianę pomiędzy usługami aplikacji w technologiach ArchestrA i Microsoft .NET. Narzędzie to jest innowacją w integracji automatyki i systemów IT, otwierając partnerom i klientom firmy Wonderware nowe możliwości. Na podstawie: astor.com.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii