Agencja 21 2011-10-31

Tufin udoskonala SecureTrack - produkt do zarządzania operacjami zabezpieczeń sieci

Tufin udoskonala SecureTrack - produkt do zarządzania operacjami zabezpieczeń sieci

Firma Tufin Technologies poinformowała o udoskonaleniu swojego produktu do zarządzania zaporami sieciowymi SecureTrack o możliwość automatyzacji zmian zabezpieczeń oraz zarządzania zmianami konfiguracji. Nowa funkcja - SecureChange Basic - usprawnia działanie systemu zabezpieczeń (zapobiega przestojom w jego działaniu) oraz podnosi jego skuteczność poprzez eliminację konieczności „ręcznej” zmiany konfiguracji przez admina.

„Automatyzacja zarządzania zmianami to naturalny krok dla organizacji, które już teraz korzystają z zalet zarządzania zaporami sieciowymi i narzędzi do audytowania. Dobre zarządzanie zmianami może przyczynić się do rozwiązania wielu problemów oraz zwiększenia efektywności dzięki szybszej i dokładniejszej realizacji zgłoszeń serwisowych ” — powiedział Paweł Marciniak, Dyrektor Regionalny Tufin Technologies. „Kluczem do sukcesu są funkcje, które ułatwiają proces zarządzania zmianami, takie jak wbudowane przepływy pracy, a także ścisła integracja zarządzania zmianami oraz produktów do audytowania i monitorowania. Zabezpieczenia przed błędnym wprowadzeniem reguły, która blokuje działanie ważnej usługi w firmie, w skuteczny sposób chroni przedsiębiorstwa przed stratami finansowymi — to właśnie oferuje Tufin, łącząc rozwiązania SecureChange i SecureTrack”.

SecureChange Basic to produkt oparty na Tufin SecureChange — wydajnym rozwiązaniu do automatyzacji zmian zabezpieczeń opracowanym specjalnie z myślą o urządzeniach zabezpieczających sieci. SecureChange wspomaga cały proces wprowadzania zmian konfiguracji — od zgłoszenia przez projektowanie, analizę ryzyka, zatwierdzenie, wdrożenie i audyt. SecureChange Basic udostępnia natomiast gotowe, łatwe i intuicyjne przepływy pracy związane ze zmianą konfiguracji, umożliwiając szybką automatyzację skomplikowanych procesów zarządzania zmianami zapór sieciowych, przełączników i routerów bez dodatkowych nakładów kapitałowych. Klienci firmy Tufin mogą natychmiast zacząć korzystać z funkcji rozwiązania SecureChange Basic, które umożliwiają prewencyjne zarządzanie ryzykiem, usprawnienie operacji i poprawę zarządzania IT. Klienci, którzy wymagają nieograniczonych, w pełni dostosowywanych przepływów pracy, mogą nabyć licencję na produkt SecureChange.

Firma Tufin poinformowała również o wprowadzeniu obsługi routerów Juniper Networks z serii M i MX — oznacza to rozciągnięcie zalet zarządzania cyklem życia zabezpieczeń na coraz bardziej poszerzający się zakres infrastruktury sieciowej o znaczeniu strategicznym. Jako wieloletni partner firmy Juniper Networks Tufin obsługuje już wiele linii produktowych tej firmy, a obecnie rozciągnął swoje nagradzane rozwiązanie do automatyzacji na routery z popularnych serii M i MX. Dzięki automatyzacji i optymalizacji zarządzania polityką w krytycznych punktach sieci, w których wdrażane są te urządzenia, administratorzy będą mogli zarządzać operacjami w zakresie bezpieczeństwa sieci bardziej prewencyjnie i strategicznie. Rozwiązanie SecureChange Basic oraz obsługa routerów Juniper z serii M i MX są dostępne powszechnie już teraz.Agencja 21
Na podstawie: www.tufin.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii