Filip Granowski 2013-02-13

Nowe zapięcia GN 854

Nowe zapięcia GN 854

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty specjalny typ zapięć o oznaczaniu GN 854 przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Nowy produkt jest odporny na zapylenie i wysokie temperatury. Konstrukcja zapięcia ułatwia jego otwieranie nawet w sytuacji sklejenia lub zapieczenia spiętych elementów.

Zapięcia GN 854 dostępne są w dwóch wykonaniach. Z pełnym ramieniem dociskowym lub krótkim ramieniem z otworem.

Solidna konstrukcja, odpowiednie materiały oraz spasowanie elementów gwarantują trwałość zapięcia, nawet w najcięższych warunkach pracy. Z kolei specjalny kształt zaczepu daje możliwość siłowego rozłączenia mocowanych elementów podczas ich rozpinania.

W sytuacji, gdy spięte wcześniej elementy przylegają do siebie po otwarciu zapięcia (skleiły się bądź zapiekły), kontynuacja ruchu postępowego ramienia dźwigni spowoduje oparcie się pętli zapięcia o zaczep, dając możliwość ich rozwarcia.

Wersja skrócona może być  obsługiwana przy pomocy innego niż standardowe ramienia zaciskowego. Dodatkowo, ramię może być usunięte z otworu dźwigni na czas pracy urządzenia, co jest szczególnie istotne przy ograniczonej przestrzeni roboczej lub wysokich temperaturach.

Dzięki dwustopniowemu skoblowi możemy  zarówno zapinać  dwa elementy, jak i działając ramieniem dociskowym w przeciwnym kierunku rozpychać je. Dodatkowym ułatwieniem jest wersja z wewnętrznym otworem, w który możemy wsunąć przedłużony pręt, co pozwoli wywrzeć znacznie większą siłę oraz po wyjęciu pręta oszczędzi przestrzeń roboczą wokół zapięcia.

Zapięcia GN 854 przystosowane są do mocowania poprzez spawanie. Opcjonalnie sam zaczep może być przykręcany lub kołkowany.

Nowe zapięcia dedykowane są do stosowania w filtrach przemysłowych, formach odlewniczych, formach do rotomouldingu czy osłonach transporterów materiałów sypkich.Filip Granowski
Na podstawie: elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii