Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-06-02

Roboty MELFA – Seria RV (SDB)

Roboty MELFA – Seria RV (SDB)

Nowy robot Mitsubishi Electric RV-2SDB posiada wyjątkową sprawność nawet w ograniczonych przestrzeniach, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej geometrii ruchu. Oznacza to, że robot ten może być łatwo dopasowany do pracy w małych komórkach produkcyjnych z tylko kilkoma wymaganymi modyfikacjami. W nowych projektach, możliwość pracy w małych przestrzeniach oznacza niższe koszty zarówno w zakresie materiałów jak i powierzchni.

Kluczem do sukcesu robota jest ręka zaprojektowana tak, aby umożliwić jej dostęp bardzo blisko podstawy, dzięki czemu maksymalnie wykorzystuje się otaczającą przestrzeń. Robot potrafi pracować w pełnym obrocie (360') co oznacza że żadne miejsce w otoczeniu robota nie jest niedostępne.

Sprawność jest kluczową cechą korzyści, nie mniej jednak musi ona być połączona z osiągami. Robot RV-2SDB pracuje o 10% szybciej w stosunku do swych poprzedników w przypadku podnoszonych elementów o masie 2kg. Prędkość robota to 4400mm/s. Stąd ilość cykli można być ograniczona do minimum w celu zwiększenia wydajności. Robot wykonuje zadania z dokładnością do 0,02mm.

Robota RV-2SDB łatwo jest zintegrować z wieloma innymi elementami systemów Mitsubishi Electric. Sterowniki mogą komunikować się za pomocą łącza Ethernet, dzięki czemu istnieje oczywiście sterowanie programem robota zdalnie, oszczędzając czas i koszty. Na podstawie: www.mitsubishi-automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii