Joanna Łupkowska 2012-07-25

Nowoczesne regulatory temperatury

Nowoczesne regulatory temperatury

Zachowanie komfortu cieplnego we wnętrzu domu czy mieszkania jest istotne niezależnie od pory roku. Ale w jaki sposób odpowiednio zarządzać temperaturą? Najbardziej praktyczną metodą jest korzystanie z nowoczesnych regulatorów temperatury.

Na rynku techniki grzewczej dostępnych jest wiele zróżnicowanych urządzeń, które pomagają sterować temperaturą w domowym otoczeniu. Większość tego typu produktów posiada podobne funkcjonalności. Zwykle różnią się między sobą jedynie ceną, marką czy obudową. Jak zatem wybrać właściwe rozwiązanie spośród wielu porównywalnych propozycji? Alternatywą dla typowych regulatorów temperatury jest grupa bezprzewodowych urządzeń marki AURATON firmy LARS, działających w oparciu o unikatowy system LMS.

- System LMS (Logic Managing System) jest nowym standardem w komunikacji radiowej. Na jego podstawie stworzyliśmy specjalne moduły, które zostały wdrożone w naszych urządzeniach przeznaczonych do sterowania temperaturą – wyjaśnia Maciej Leonhard z firmy LARS. Dzięki optymalizacji toru radiowego, wyposażenie w technologię LMS regulatorów oraz innych produktów odpowiedzialnych za utrzymywanie komfortu cieplnego, pozwoliło uzyskać wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej. Oznacza to, że wszystkie urządzenia mogą pracować bezawaryjnie na jednej baterii litowej nawet przez 20 lat!
- Bezprzewodowa komunikacja odbywa się bez zakłóceń, co wynika m.in. ze stabilnej częstotliwości (868 MHz), dużego zasięgu, silnego kodowania oraz bezpiecznego szyfrowania danych - dodaje.

AURATON 2025 RTH to jeden z najnowszych i najnowocześniejszych systemów regulacji temperatury. Zestaw składa się z ultra energooszczędnych i niezawodnych elementów sparowanych fabrycznie – bezprzewodowego regulatora i inteligentnego odbiornika odpowiedzialnego za sterowanie pracą kotła grzewczego (lub klimatyzatora). - Regulator AURATON 2025 RTH pozwala na ręczne ustawienie temperatury oraz jej kontrolowanie w pomieszczeniu, w którym został zamocowany. Uzupełniając zestaw o dodatkowe urządzenia z grupy LMS, m.in. klamkę okienną (AURATON H-1) oraz termometr (AURATON T-2), możemy także inteligentnie zarządzać domową temperaturą, biorąc pod uwagę stan otwarcia okna czy poziom ciepła w innych pomieszczeniach – tłumaczy Maciej Leonhard. Sterownik AURATON 2025 RTH charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i niezwykle prostą obsługą. Posiada 10 programów, z czego 7 użytkownik może sam modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb. Dodatkowymi zaletami urządzenia, które czynią go alternatywą dla typowych regulatorów, są ponadto: licznik czasu pracy kotła, histereza 0,4°C, czujnik światła, rozbudowany tryb urlopowy oraz czytelny i podświetlany 3-kolorowy wyświetlacz LCD.

W praktyce urządzenia oparte na innowacyjnej technologii LMS takie, jak regulator temperatury AURATON 2025 RTH, klamka okienna AURATON H-1 czy termometr AURATON T-2 to specjalne nadajniki, które współpracują bezprzewodowo z modułem wykonawczym AURATON RTH. Odbiornik ten, otrzymując informacje pochodzące od nadajników, podejmuje decyzje o realizowaniu określonych funkcji. - W przypadku systemu grzewczego będzie to np. włączenie lub wyłączenie kotła czy klimatyzatora, ale możliwości odbiorników, jak i samej technologii LMS są jednak znacznie szersze. Można ją bowiem także wykorzystać do energooszczędnego zarządzania systemem oświetleniowym, przeciwpożarowym, alarmowym czy antywłamaniowym, a także w urządzeniach służących do zliczania zużycia prądu, wody czy gazu – podsumowuje Maciej Leonhard.

Technologia LMS to zatem bezkonkurencyjne, energooszczędne i tanie rozwiązanie, którego zasadniczą wartością jest możliwość ciągłego rozwoju w zależności od obszaru zastosowania oraz indywidualnych potrzeb klientów.Joanna Łupkowska
Na podstawie: yasna.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii