Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-10-17

Analiza elementarna - Thermo Fisher Scientific przedstawia najbardziej kompaktowy modularny analizator azotu/siarki i chloru całkowitego

Analiza elementarna - Thermo Fisher Scientific przedstawia najbardziej kompaktowy modularny analizator azotu/siarki i chloru całkowitego

Thermo Fisher Scientific Inc., światowy lider rozwiązań naukowych, ogłasza wprowadzenie na rynek nowego analizatora azotu/siarki/chloru całkowitego (NSX) o nazwie TITAN 4000. Ten szybki analizator NSX, do 60% mniejszy niż rozwiązania konkurencji, oferuje użytkownikom z sektorów rafineryjnego i petrochemicznego najlepsze rozwiązanie zagadnienia wprowadzania próbek i rozszerzoną wydajność spalania w tlenie. Jego innowacyjne detektory pozwalają na szybszą analizę i produktywność, a także maksymalną dokładność i wiarygodność wyników. Szeroki zakres możliwości pracy analizatora łączy w sobie całościowe rozwiązania dla azotu/siarki/chloru, od niskich wartości ppb do wysokich stężeń rzędu tysięcy ppm. Dodatkowo, użycie wydajnej metody spalania pozwala na użycie analizatora w szerokiej gamie zastosowań dla próbek rafineryjnych i chemicznych, w tym do benzyny ciężkiej, związków aromatycznych, paliw silnikowych, paliw biodiesla, a także próbek gazowych i LPG.

Tradycyjne analizatory osiągają czas analizy na poziomie sześciu minut, wymagając przy tym dodatkowych urządzeń przesyłających gaz i częstej obsługi poprzez interfejs użytkownika. Dla porównania, wyeliminowanie potrzeby częstej kontroli systemu umożliwia innowacyjnemu analizatorowi TITAN 4000 NSX firmy Thermo Scientific skrócenie czasu analizy próbki TN/TS do mniej niż dwóch minut, a w przypadku próbki TX (halogenki) do mniej niż czterech minut.

Dzięki pracy w czasie rzeczywistym i przy minimalnych wymaganiach co do przygotowania próbki, analizator TITAN 4000 zmniejsza koszty analizy i spełnia wymagania aktualnych dla rynku norm ASTM, IP oraz UOP. Ten wszechstronny analizator posiada unikalny (w trakcie procesu opatentowania) sposób wprowadzania próbki, który umożliwia wprowadzenie próbek zawierających komponenty o wysokim punkcie wrzenia bez blokowania systemu wprowadzającego. Technologie wprowadzania próbek i spalania z wykrywaniem przed-sadzy (w trakcie procesu opatentowania), zapewniają optymalną precyzję analizy i jej rezultatów, redukując czas jej trwania i minimalizując efekty matrycy.

W przeciwieństwie do innych technologii, zarówno port wprowadzający, jak i tłokowa rura kwarcowa, w której przeprowadzane jest spalanie, wymagają jedynie tlenu. Obsługa i serwisowanie zostały dzięki temu zminimalizowane. Co więcej, podgrzewany filtr oraz czujniki przepływu gazu i kontroli temperatury eliminują także konieczność interakcji z urządzeniem, dokonywanej przez personel. Zalety te powodują zwiększenie autonomii systemu i zmniejszają czas przestoju i konserwacji, minimalizując koszty operacyjne związane ze zużyciem gazu i materiałów pomocniczych. Firma Thermo Fisher zastosowała konstrukcję nowej generacji sprzętu TITAN 4000 jako modułową i bezobsługową, co zaowocowało maksymalnym uproszczeniem obsługi i produktywnością. Niezwykle rozszerzona modularność pozwala na proste i szybkie przeprofilowanie funkcjonalności urządzenia z pomocą modułów. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie nowej generacji, firmowane przez program Thermo Scientific VISUAL, upraszcza operacje analityczne poprzez zminimalizowanie zaangażowania użytkownika w przygotowanie urządzenia do analizy. Dodatkowo, funkcje programu VISUAL, w tym próbki priorytetowe, samoczynne, wielopunktowe linie kalibrujące, Auto-RSD, autodiagnostyka i testowanie przecieków, pozwalają na nieprzerwaną bezobsługową pracę urządzenia.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii