Robert Brooks 2012-05-17

Realistyczna symulacja w oprogramowaniu terningowym CNC

Realistyczna symulacja w oprogramowaniu terningowym CNC

Specjaliści od napędów i sterowania z Bosch Rexroth oferują nowe możliwości symulacji, tworzenia , testowania i przesyłania programów CNC z komputera osobistego bez przerywania produkcji. Bezpłatny i łatwy w obsłudze program symuluje interfejs IndraMotion MTX micro CNC. To szkoleniowe oprogramowanie przeznaczone jest dla operatorów, producentów maszyn, instruktorów i studentów. Symuluje realistyczne warunki pracy i możliwości programowania sekwencji frezowania, toczenia i wiercenia.

Program działa w systemie operacyjnym Windows XP lub Windows 7. Platforma Bosch Rexroth IndraMotion nie jest stosunkowo droga, jest kompaktowym rozwiązaniem CNC do standardowej obróbki. Składa się z niewielkiego interfejsu HMI oraz potężnego wieloosiowego kontrolera z kontrolą CNC i PLC.

MTX micro Trainer może być stosowany samodzielnie lub jako wsparcie rozwoju i optymalizacji sterowania micro MTX i CNC. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy predefiniowanymi scenariuszami pracy frezarki lub innymi scenariuszami. Oprogramowanie zawiera funkcje i sekwencje symulacji pochodzące z głębokiego doświadczenia Rexroth w zakresie platform CNC.

Jako zasób rozwoju operatorzy mogą używać programu do symulacji, testowania i debudowania programów i dokonywania poprawek w środowisku realistycznym, przyczyniając się do usprawnienia programu CNC.

Programy CNC mogą być importowane, modyfikowane i eksportowane po wykonaniu testów w celu wdrożenia. Próbki frezowania i toczecznia mogą być wykorzystywane do tworzenia wykonywalnych programów CNC. W programie są dostępne wbudowane systemy pomocy.Robert Brooks
Na podstawie: americanmachinist.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii