Filip Granowski 2012-07-09

Chwytak zatrzaskowy BPS

Chwytak zatrzaskowy BPS

Chwytak zatrzaskowy BPS to nowe, autorskie rozwiązanie firmy ELESA. Jest przeznaczony do blokowania elementów takich jak okna, drzwi, osłony, pokrywy itp. Nowy produkt składa się z korpusu wyposażonego w profile chwytowe oraz elementu kulistego, który zatrzaskuje się pomiędzy nimi.

Oba wspomniane wyżej elementy chwytaka wykonane są z konstrukcyjnych technopolimerów, których trwałość została potwierdzona w laboratorium firmy ELESA. Poddano je wyczerpującym testom wytrzymałościowym, m.in. pod kątem zużycia podczas zatrzaskiwania. Badanie przeprowadzone na dystansie 20 000 cykli nie wykazało żadnych zmian w funkcjonalności chwytaka.

Dla aplikacji, w których występuje różnica pomiędzy powierzchnią mocowania obu elementów chwytaka zostały stworzone specjalne elementy dystansowe. Elementy te (bądź ich zestawienia) umożliwiają kompensację różnic niemal w nieograniczonym zakresie.

Typowe zastosowania chwytaka zatrzaskowego BPS to: blokowanie/mocowanie dwóch części np.: okna do ramy, osłony do urządzenia, drzwi w pozycji otwartej itp.Filip Granowski
Na podstawie: elesa-ganter.com.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii