Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-06-14

gesis ® RAN DC Solar PV do systemów fotowoltanicznych

gesis ® RAN DC Solar PV do systemów fotowoltanicznych

W przeszłości, skrzynki zasilające dla systemów fotowoltaicznych musiały być otwierane na miejscu podczas instalacji w celu podłączenia przewodów DC oraz uziemienia. Wieland Electric wprowadza nową generację skrzynek z połączeniami wyprowadzonymi na zewnątrz, nawet bieguna uziemienia.

Teraz aby dostać się do gniazda złącza i uziemienia, skrzynka nie musi być już otwierama, a jej posiom ochrony IP65 pozostaje gwarantowany. Sjrzynki gesis ® RAN DC Solar PV produkcji Wieland Electric są wstępnie instalowane i testowane w fabryce, wraz z zaciskami, bezpiecznikami, modułami przepięciowymi, odłącznikami DC itp. zgodnie z wymaganiami Klienta. Skrzynki te często są instalowane na zewnątrz i są wystawione na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych. W celu zapewnienia wymaganego poziomu ochrony IP65, skrzynki wyposażone są dookoła w uszczelni i uszczelnienia, aby zapobiec kondensacji. W poprzedniej wersji, skrzynka musiała być otwierana, aby doprowadzić i podłączyć wszystkie kable przez dławiki kablowe. Oznaczało to, że odpowiedzialność za zapewnienie odpowiedniego stopnia ochrony zostało przeniesione na instalatora.

W nowych skrzynkach, połączenia są wyprowadzone na zewnątrz. System złącz systemu fotowoltanicznego PST40i1 jest w pełni okablowany. Nowością w tym zakresie jest specjalny przepust uziemienia. Złącze to również jest wyprowadzone na zewnątrz już w fabryce. Dzięki temu wszystkie połączenia mają gwarantowane IP65. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu znacząco zwiększyła się prędkość instalacji.

Przepust uziemienia wykonany jest z mosiądzu niklowanego, który oferuje wysoki stopień odporności na korozję i może być bez obaw wykorzystywany do zastosowań zewnętrznych. Może być też stosowany w innych szafach sterowniczych lub skrzynkach z tworzyw sztucznych. Przepust uziemienia pozwala na podłaczenie wąskich końcówek rurowych M8 do 150mm ² przekroju przewodu.

Na podstawie: wieland-electric.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii