(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-05-23

Kontron KISS 4U KTC-Transport 5520 - wydajny serwer informacyjny dla pasażerów

Kontron KISS 4U KTC-Transport 5520 - wydajny serwer informacyjny dla pasażerów

Kontron opracował nowy rakowy serwer KISS 4U KTC-5520, przeznaczony specjalnie do obsługi aplikacji audio-osobowych używanych w pociągach. Sprzęt ten oparty jest standardowej platformie, który pozwala wmontować do dwóch procesorów Intel ® Xeon ® 5600, wyposażonych w wygodne funkcje zdalnego zarządzania. Serwer KISS 4U KTC-5520 Transport jest również zgodny z normami kolejowymi: EN 50155, EN 50121 oraz EN 60068.

Aplikacje informacyjne dla pasażerów, takie jak video na żądanie (VoD) są wspierane przez jednoczesne przetwarzanie danych. 8 rdzeni i 16 wątków jest w stanie rozpowszechniać kilkaset strumieni wideo w jakości HD. Wysoka moc przerobowa sprawia również, że jest to idealne narzędzie do konsolidacji aplikacji, które wcześniej były rozmieszczane w różnych miejscach. Przykładowo informacje dla pasażerów oraz dostęp do internetu mogą teraz zostać połączone w jeden system serwera, co prowadzi do oszczędności miejsca i kosztów. Dzięki solidności wykonania i niskiemu poziomowi hałasu serwer KISS 4U KTC-5520 Transport jest odpowiedni zarówno na potrzeby innych aplikacji mobilnych, np. wozy transmisyjne, ciężarowe, a także ciężarówki typu roadshow.

Serwer KISS 4U KTC-5520 zapewnia wysoką niezawodność i przeszedł wszystkie procedury wymagane do certyfikacji kolejowych. Przykładowo badania zgodne z normą EN 60068 skupiają się na gotowości do działania w wysokich i niskich temperaturach, oprócz odporności na wstrząsy i wibracje. Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) i czułość (EMS) były dokładnie sprawdzane i certyfikowane zgodnie z EN 50155 oraz EN 50121. Integratorzy systemów mają do dyspozycji platformę, która jest gotowa do róznych aplikacji bez konieczności uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji, pozwala zaoszczędzić czas wdrażania oraz zmniejsza koszty ogólne.

Zdalne zarząedzanie - w każdym miejscu i o dowolnej porzez Kontron KISS 4U KTC-5520 transport jest dostępny zdalnie co podwyższa jego wartość u operatorów. Zintegrowany procesor zarządzania (IMP) obsługuje VGA/2D, BMC i KVM/VM over IP (iKVM), aby umożliwić wirtualizację w czasie rzeczywistym z klawiatury, monitora i myszy (KVM) a także wirtualne media zewnętrznych komputerów bez względu na miejsce i czas. Inteligentny interfejs zarządzania platformy zwanej IPMI over LAN jest zgodny z IPMI 2.0, płyta serwera oferuje również interfejs niezależny od systemów operacyjnych i od platform, które mogą zostać wykorzystane do monitorowania temperatury systemu, napięcia i stanu wentylatorów. Ponadto serwer wyposażony jest w wentylatory hot-swap montowane z przodu, w celu uproszczenia obsługi urządzenia.

Serwer Kontron KISS 4Y KTC-5520 Transport jest produkowany w wersji z jednym lub dwoma procesorami Intel ® Xeon ® z serii 5500 lub 5600, 48HB pamięci DDR3 ECC SDRAM. Istnieją różne możliwości rozbudowy poprzez jeden slokm PCI Express x16 (PEG), trzy złącza PCI-E 2.0 x8, jedno PCI Express x4 i jedno PCI. Są wbudowane również dwa interfejsy Gigabit Ethernet, sześć portów USB 2.0 oraz RS232.

W swojej obudowie siedzi 500GB dysk twardy. Można podłączyć do 3 takich dysków tworząc maksymalną pojemność 1,5TB danych i transfer do 150MB/s. Możliwość konfiguracji RAID 5 oferuje dodatkowe bezpieczeństwa danych. Grafika aplikacji intensywnie korzysta z interfejsu szeregowego do cyfrowego video DVI, HDMI i DisplayPort na PCI Express x16, ewentualnie z GeForce 8500GT 256MB, dźwięk HD 7.1, dwa nadmiarowe zasilacze 500W i 2 porty PS/2.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii