Filip Granowski 2010-09-15

Nowość firmy Ganter: Pokrętła przestawne VCTS

Nowość firmy Ganter: Pokrętła przestawne VCTS

Firma Ganter wprowadziła na rynek nowy rodzaj ergonomicznych pokręteł przestawnych. Nowy produkt stanowi rozwinięcie dotychczasowej grupy elementów zaciskowych. Jego stosowanie jest polecane szczególnie w sytuacjach, w których konieczne jest uniknięcie przypadkowego odkręcenia.

Nowe rozwiązanie polega na zastosowaniu w pokrętle systemu podobnego do tego, używanego w dźwigniach nastawnych. Pokrętło VCTS zbudowane jest z ergonomicznie zaprojektowanego pokrętła z wysokoudarowego technopolimeru z wtopioną karbowaną wtopką oraz metalowego elementu zaciskowego wyposażonego w wielokarb oraz sprężynę.
W celu dokręcenia lub odkręcenia, pokrętło należy nacisnąć do momentu aż nastąpi zasprzęglenie mechanizmu. Puszczenia główki pokrętła powoduje automatyczne wysprzęglenie mechanizmu. W stanie spoczynku główka pokrętła obraca się swobodnie.

Funkcja taka jest szczególnie przydatne w sytuacjach gdzie wymagany jest swobodny obrót pokrętła w celu uniknięcia przypadkowego odmocowania.

Pokrętło VCTS dostępne jest w wersji z mechanizmem ze stali czernionej lub wykonanym w całości ze stali nierdzewnej, do stosowania w środowisku lub klimacie wymagającym używania materiałów odpornych na korozję.

Dodatkowo, produkt ten oferowany jest w wersji z mechanizmem z otworem gwintowanym lub trzpieniem gwintowanym.

Praca z pokrętłem jest wygodna, ponieważ jego konstrukcję opracowano zgodnie z wymogami ergonomii: pięć występów, brak ostrych krawędzi, odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.

Na życzenie i dla odpowiednich ilości zamówienia zaślepka centralna może być dostarczona w innych kolorach, z naniesionymi symbolami graficznymi, znakami lub napisami.

Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter.

ELESA+GANTER to blisko 40 000 elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę. Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.

Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.

ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki. Wykwalifikowana kadra i magazyn w Polsce gwarantują oprócz najwyższej jakości produktów, doradztwo techniczne oraz profesjonalną i szybką obsługę klientów.

Filip Granowski
Na podstawie: www.elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii