Filip Granowski 2010-04-06

Łączniki i mechanizmy przesuwu - nowości i zmiany

Łączniki i mechanizmy przesuwu - nowości i zmiany

Firma ELESA+GANTER wprowadziła szeroki zakres zmian oraz nowości w grupie produktów zaliczanych do łączników i mechanizmów przesuwu. To odpowiedź producenta na potrzeby zgłaszane przez klientów. Wprowadzone zmiany mają na celu większą unifikację wspomnianych elementów i przez to ułatwienie dostępu do nich. Natomiast nowości pozwolą zarówno na szersze wykorzystanie poszczególnych elementów, jak i na elastyczniejszą ich konfigurację.

Wprowadzone zmiany dotyczą sposobu zamawiania standardowych wykonań wspomnianych elementów. Od teraz liczba wykonań standardowych łączników (indeksy 1-6) została zredukowana do wykonań o oznaczeniach 1 lub 2 (tj. śruba imbusowa z nakrętką samohamowną, odpowiednio w wersji ocynkowanej (1) lub nierdzewnej (2)). Z kolei rękojeści będą dostępne jako osobne zestawy zaciskowe, zawierające, poza samą rękojeścią nastawną, także podkładkę dystansową, nakrętkę samohamowną oraz krótką instrukcję montażu. Oznaczenia odpowiednich zestawów z rękojeścią będą podawane na kartach katalogowych poszczególnych łączników.

Nowymi elementami w ofercie Elesa+Ganter są:

  • dla wszystkich podstawowych rodzajów łączników z korpusem jednoczęściowym (GN 132, GN 146, GN 163) nowa wielkość o oznaczeniu „80” z otworami pod rury o średnicy 50, 55 i 60 mm,
  • łączniki przystosowane do mocowania czujników (GN 271.4, GN 272.4, GN 273.4),
  • mechanizmy przesuwu bazujące na profilu kwadratowym, oznaczenie GN 291.1 (kw. 30, 40, 50 mm),
  • grupa specjalnych modułów przekładni umożliwiających zmianę kierunku osi napędu lub jej multiplikację.


Filip Granowski
Na podstawie: Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii