Łukasz Michno 2013-01-22

Moduły pozycjonujące serii GN 350

Moduły pozycjonujące serii GN 350

Stopy wahliwe i wibroizolatory służą do posadawiania maszyn bezpośrednio na podłożu, natomiast, gdy zachodzi potrzeba połączenia dwóch części maszyny z możliwością precyzyjnej  regulacji odległości  między nimi  z pomocą przechodzą moduły pozycjonujące serii GN 350.

Seria GN 350 zawiera moduły umożliwiające zarówno precyzyjną osiową regulację jak i kompensację kąta pomiędzy powierzchnią mocowanego elementu a łbem śruby dociskowej.

Regulację osiową realizuje się tu za pomocą modułów GN 350 (wersja wysoka) i GN  350.1 (wersja niska). Składają się one z nagwintowanej stalowej tulei wkręconej w stalowy pierścień (korpus modułu). Zastosowany w tym połączeniu gwint drobnozwojny umożliwia precyzyjną regulację wysokości, a pierścień zabezpieczający na tulei zapobiega całkowitemu jej wykręceniu. Opcjonalnie dostępne jest również wykonanie z przeciwnakrętką umożliwiającą dodatkowe zabezpieczenie wyregulowanej wysokości modułu.

Moduł GN 350.2 zbudowany jest tak, jak oba powyższe wykonania, wyposażony został jednak dodatkowo w element wahliwy umożliwiający kompensację nierównoległości powierzchni łączonych elementów. Stosuje się go wspólnie z podkładką wahliwą GN 350.3.

Po dokładnym, wzajemnym ustawieniu łączonych elementów możemy skręcić je śrubą przechodzącą przez otwór w osi modułu.

Moduły dostępne są w wykonaniu ze stali konstrukcyjnej o zwiększonej wytrzymałości i odporności na ścieranie lub ze stali nierdzewnej.

Opisana powyżej konstrukcja oraz użyte materiały umożliwiają stosowanie modułów serii GN 350 w aplikacjach, w których poza precyzyjnym pozycjonowaniem współpracujących elementów wymagane jest też przenoszenie dużych obciążeń.

Zakres obciążeń modułów serii GN 350 wynosi  4 - 49 ton!Łukasz Michno
Na podstawie: elesa-ganter.info.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii