Omron Electronics Sp. z o.o. 2014-04-11

Wprowadzamy nowe sześciokątne głowice światłowodowe z wbudowaną soczewką.

Wprowadzamy nowe sześciokątne głowice światłowodowe z wbudowaną soczewką.

Jako globalny lider w produkcji i wdrażaniu czujników światłowodowych po raz kolejny wzbogaciliśmy nasze portfolio głowic. Nowe głowice sześciokątne z wbudowanymi soczewkami łączą zdecydowanie wyższą wydajność z przyjaznym dla użytkownika sposobem instalacji, nawet w ciasnej przestrzeni. Oferowane po bardzo przystępnej cenie stanowią atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań z oddzielnymi soczewkami.
Nowe głowice sześciokątne E32-LT11N/E32-LD11N/E32-LR11NP obejmują modele nadajnik-odbiornik, odbiciowe od lusterka i odbiciowe od obiektu w rozmiarach od M3 do M6. Wszystkie głowice oferują elastyczny przewód światłowodowy dla łatwej integracji z maszyną.

Wyższa funkcjonalność i odporność. Sześciokątny kształt daje dużą przewagę na etapie montażu w maszynie, zwłaszcza przy ograniczonej przestrzeni.
Zwiększony zasięg detekcji i precyzja.
Wbudowana w głowicę soczewka, poprzez zredukowanie kąta rozchodzenia z 60° do 15°, pozwala zwiększyć intensywność światła aż do 10 razy, dzięki czemu użytkownik zyskuje o wiele wyższa precyzję pozycjonowania obiektów w porównaniu ze standardowymi głowicami. Dodatkowo skupiona wiązka oznacza mniejsze ryzyko odbić od okolicznych ścianek oraz mniejszy wpływ głowicy na pracę innych głowic w pobliżu.
Nowe głowice z wbudowaną soczewką eliminują ryzyko awarii w wyniku poluzowania się soczewki i jej odpadnięcia. Dodatkowo zapewniają mniejsze gabaryty i ułatwiają ich zamawianie.Omron Electronics Sp. z o.o.
Na podstawie: http://industrial.omron.pl/pl/news/product-news/e32-lt?utm_source=newsletter&utm_medium=mail&utm_campaign=east-enews---2014-03

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii