(tł. Sebastian Czarnecki) 2011-04-07

Bezprzewodowy monitoring i kontrola za pomocą Internetu

Bezprzewodowy monitoring i kontrola za pomocą Internetu

System zdalnego monitorowania i sterowania AutoLog® ControlMan produkcji FF-Automation pozwala na unikalną możliwość znacznego ograniczenia kosztów aplikacji automatyki. Systemy, które mogą być budowane w oparciu o AutoLog® ControlMan mogą być stosowane w niemal każdej dziedzinie działalności.

Obniżenie kosztów uzyskuje się przez kilka następujących powodów:
Niezawodny sprzęt - FF_Automation rozwija i produkuje programowalne kontrolery logiczne (PLC) AutoLog®, które wielokrotnie udowadniały swoją niezawodność i bezawaryjność w systemach automatyki w wielu projektach na całym świecie. Niezawodność sprzętu z kolei pozwala zmniejszyć koszty konserwacji i napraw. FF-Automation jako sprzedawca dostarcza kompleksowe potrzebne wsparcie techniczne dla sprzętu.
Bezpieczne zabezpieczone oprogramowanie - system ControlMan jest aplikacją, która gromadzi, przetwarza i prezentuje wyniki. Działa on na bezpiecznym serwerze internetowym Verio, który posiada bardzo wysokie oceny bezpieczeństwa. ConrolMan daje dostęp do systemu wielowarstwowo, co zapewnia bezpieczeństwo danych i brak nieautoryzowanego dostępu. Elastyczność systemu pozwala zmieniać program i przetwarzanie danych na serwerze zdalnie, bez konieczności drogich wizyt w miejscu instalacji.
Powszechne sieci komunikacji - Dla w pełni działającego systemu nie jest konieczna budowa kosztownych sieci transmisji danych. Powszechnie stosowana sieć GSM (GPRS) pozwala spełniać wszystkie zadania wynikające z transmisji danych pomiędzy kontrolerami a systemem monitoringu i kontroli poprzez Internet.
Korzystanie z komputera biurowego - Dostęp do systemu monitorowania i kontroli jest możliwe z dowolnego miejsca na świecie - wszędzie tak, gdzie jest dostęp do Internetu: z komputera w biurze, laptopa, PDA lub nawet telefonu komórkowego. Wystarczy przeglądarka internetowa, login i hasło dostępu i już wszystkie dane z kontrolerów spływają do użytkownika i są wyświetlane w postaci dynamicznej mapy.

System automatyki AutoLog® ControlMan może pracować w prawie kazdej dziedzinie produkcji i działalności gospodarczej. Oto krótka lista mozliwych zastosowań, w których system został przetestowany z pozytywnym rezultatem:

  • kontrola oświetlenia ulicznego, budynków i urządzeń,
  • kontrola stacji pomp i zaworów,
  • monitoring rurociągów i magazynów produktów ropopochodnych,
  • monitoring stacji bazowych GSM i inne przedmioty pozbawione bezpośredniego nadzoru.

System pozwala na bardzo elastyczne zdalne dostosowywanie przy minimalnych kosztach i czasie.(tł. Sebastian Czarnecki)

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii