Tomasz Bożek 2010-05-25

System rozprowadzenia dźwięku firmy LEGRAND

System rozprowadzenia dźwięku firmy LEGRAND

Wraz z rozwojem technologii aspiracje do tego, by żyć wygodniej i bardziej komfortowo, stają się powszechne. Dlatego takim powodzeniem cieszy się automatyzacja rozmaitych funkcji w domu oraz swobodny dostęp do mediów (TV, Internet, telefon).

Producenci sprzętu audio/wideo proponują coraz to nowsze rozwiązania: większe ekrany, kina domowe, dźwięk o jakości, która do tej pory była nieosiągalna. Już nie tylko kawiarnie, biura, czy centra handlowe są wyposażane w systemy dystrybucji dźwięku, taki system możemy mieć także w naszych domach. Firma LEGRAND (spełniając oczekiwania klientów) proponuje system dystrybucji dźwięku w serii osprzętu elektroinstalacyjnego Valena.

System dystrybucji dźwięku jest to zestaw urządzeń, który pozwala na przesyłanie sygnału audio od nadajnika do odbiornika i zarządzanie nim poprzez panele sterujące. Oczywiście wymaga to wcześniejszego rozprowadzenia instalacji, dlatego taki system może być zastosowany w nowo projektowanych domach lub po renowacji istniejącej instalacji elektrycznej. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zastosowanie radia FM i zasilacza ze zintegrowanym głośnikiem. Taki zestaw możemy zamontować np. w kuchni, co z pewnością uprzyjemni czas, który w niej spędzamy. Oprócz zwykłego radia, możemy wprowadzić również zewnętrzne źródło dźwięku, np. MP3 Player. Jeżeli chcemy zastosować głośniki sufitowe i zamontować taki system w łazience, możemy zaadaptować urządzenie do wymagań instalacji w pomieszczeniach wilgotnych dzięki uniwersalnym ramkom IP44.

Przy instalacji systemu dystrybucji dźwięku w całym domu wykorzystuje się jednostkę centralną wejścia dźwięku. Najczęściej ten produkt jest instalowany w salonie lub w bliskiej odległości sprzętu HiFi, co umożliwia łatwe wprowadzenie głównego źródła dźwięku do naszej instalacji. Dzięki temu przy pomocy lokalnych paneli kontrolnych możemy cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym miejscu w domu. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wyższy standard życia i swobodę. Dźwięk może wydobywać się z głośników sufitowych lub z głośników podtynkowych zamontowanych w ścianie, w ramkach serii Valena. Do pracy na poziomie lokalnym są przeznaczone lokalne panele kontrolne, pracujące samodzielnie lub w połączeniu z tunerem FM. W urządzeniu tym mamy możliwość wyboru źródła dźwięku: jednostka centralna, akcesoria zewnętrzne podłączone lokalnie lub ulubiona stacja radiowa FM.

Oprócz tych udogodnień dostępne są takie funkcje, jak interkom czy nasłuch pokoju dziecka. Dzięki temu możemy przekazać wezwanie na obiad dla członków rodziny lub czuwać nad spokojnym snem naszego dziecka, wykonując zwykłe codzienne obowiązki. Wszystkie wymienione produkty wpływają nie tylko na lepsze samopoczucie, ale też bezpieczeństwo naszych bliskich.

Oprócz tych zalet dochodzą jeszcze aspekty wizualne, które stanowią element dekoracyjny. Podstawę wzornictwa serii Valena stanowią ramki w Linii NETURAL, CLASSIC oraz ALU.

Nowe kolory są odpowiedzą na współczesne potrzeby innowacji w aranżacji i projektowaniu pomieszczeń. Ich zada- niem jest zapewnienie profesjonalnego wyglądu instalacji niezależnie od wybranej aranżacji pomieszczenia oraz wspieranie montażu niezbędnych elementów systemu w każdej konfiguracji przy wykorzystaniu ramek wielokrotnych. Dzięki temu instalator ma do wykorzystania szereg różnorodnych funkcji do sterowania oświetleniem, rozprowadzenia zasilania, rozprowadzenia sieci multimedialnej i dystrybucji dźwięku.

Architekt i użytkownik końcowy mają do dyspozycji różnorodność kolorów oraz możliwość dowolnych kombinacji w rozmieszczeniu osprzętu.

Tomasz Bożek
Na podstawie: LEGRAND

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii