Świat przemysłu farmaceutycznego 2011-09-26

Innowacyjne urządzenia do procesów farmaceutycznych

Innowacyjne urządzenia do procesów farmaceutycznych

Oferowane rozwiązania i produkty, takie jak: pompy, zawory, wymienniki ciepła, wyposażenie zbiorników, wirówki i membrany są opracowane zgodnie z wytycznymi cGMP (current Good Manufacturing Practice), które obejmują walidację zgodności składników wraz z udokumentowaną możliwością ich czyszczenia oraz integralność materiałową.

Dzięki kontrolowanemu procesowi produkcji, urządzenia te zapewniają maksymalną integralność w procesach ultraczystych, trwałość i wiarygodność, co wpływa na osiągnięcie najwyższego stopu zwrotu na inwestycji, długi okres działania oraz ogólny niski koszt użytkowania. Najwyższe standardy projektowania i wykonania urządzeń wraz z wysoką jakością materiałów stanowią gwarancję trwałości i  maksymalnego czasu sprawności.

Nowości w ofercie Alfa Laval:
Mieszadła magentyczne, w których wirnik lewituje w silnym polu magnetycznym. Takie rozwiązanie eliminuje efekt tarcia i pozwala na obracanie wirnika nawet w przypadku pracy na sucho. Lewitacja i otwarta konstrukcja mieszadła sprawia, że utrzymanie mieszadła w czystości jest niezwykle proste i pozwala na jego wykorzystanie w newralgicznych procesach, wymagających ekstremalnie niskiej lub wysokiej prędkości obrotowej.

Zawory membranowe UltraPure. Dzięki modułowej konstrukcji są dostępne w wielu konfiguracjach z różnymi akcesoriami i membranami tak, aby w pełni spełniać indywidualne wymagania procesu. Standardowo korpus zaworu wykonany jest z materiału i niskiej zawartości siarki. Opcja zamówienia korpusu wyprodukowanego w procesie obróbki plastycznej oznacza lżejsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie ze względu na szybszy proces nagrzewania się podczas sterylizacji ciepłem. Unikalna konstrukcja siłownika umożliwia regulowanie siłą nacisku sprężymy, co chroni membrany przed przeciążeniami, przedłużając ich żywotność i czas pracy zaworu.

Firma Alfa Laval jest wiodącym na świecie producentem i dostawcą pełnego asortymentu urządzeń w zakresie technologii przepływów, wymiany ciepła oraz systemów oddzielania i mieszania cieczy w przemyśle botechnologicznym i farmaceutycznym.Świat przemysłu farmaceutycznego

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii