Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-12-19

Photron - FocusScope SV-200i

Photron - FocusScope SV-200i

Mikroskop do pracy przy dużych prędkościach. Wyposażony jest w najnowszą technologię wzmacniania obrazu Generation III, która polepsza rozdzielczość obrazu i jest czuły na spektrum 280-720 nm. Zapewnia przechwytywanie obrazu z prędkością do 2000 klatek na sekundę w rozdzielczości 512x512 pikseli.

FocusScope SV-200i wykorzystuje wysoką rozdzielczość i szerokie widmo aby zapewnić zintegrowane rozwiązanie do przetwarzania obrazu dla zastosowań mikroskopii dużych prędkości. Aby uzyskać największą sprawność optyczną, głowica kamery posiada zaawansowany sensor obrazu CMOD w połączeniu z włóknem optycznym 18mm. Głowica kamery umożliwia mocowanie do standardowych mikroskopów optycznych i obiektywów. Kontrola wzmacniacza obrazu jest wygodnie dostępna na głowicy kamery.

Pojedynczy 6 metrowy kabel łączy głowicę kamery SV-200i ze standardową kartą sterującą PCI. Na karcie sterującej dostępne jest 2,6GB pamięci, przeznaczanej do nagrywania przez około 8 sekund przy prędkości 1000 klatek na sekundę w rozdzielczości 512x512.

Sterowanie systemem odbywa się poprzez Photron FASTCAM Viewer (PFV). Oprogramowanie dostarczone z systemem pozwala użytkownikowi na zdefiniowanie konkretnych poleceń sterujących z innymi środowiskami.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii