Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2013-10-11

Nowy pirometr graficzny Fluke VT04

Nowy pirometr graficzny Fluke VT04

Fluke Corporation przedstawia Fluke VT04 – najnowszy produkt z rodziny pirometrów graficznych. Fluke VT04 oferuje czterokrotnie ostrzejszy obraz niż jego poprzednik VT02, funkcję automatycznych alarmów i zasilanie akumulatorowe. Jest to idealne narzędzie do wykrywania usterek w instalacjach elektrycznych, HVAC, motoryzacji i konserwacji przemysłowej.

Pirometry graficzne Fluke wypełniają lukę pomiędzy tradycyjnymi, punktowymi pirometrami a profesjonalnymi kamerami termowizyjnymi. Tak jak kamery umożliwiają badanie temperatury całego obszaru (a nie tylko poszczególnych punktów) i nakładanie na siebie obrazu widzialnego i podczerwonego w trzech trybach mieszanych - 25, 50 i 75%. Ich obsługa jest łatwa i intuicyjna, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i szkoleń. Wraz z przystępną ceną sprawia to, że pirometry graficzne mogą być podstawowymi urządzeniami diagnostycznymi dla całego zespołu, a nie tylko wykwalifikowanych specjalistów.
Fluke VT04, dzięki funkcji PyroBlend™Plus, oferuje czterokrotnie ostrzejszy obraz i o 40% szersze pole widzenia niż model VT02. Nowością są funkcje automatycznych alarmów: niskiej i wysokiej temperatury, który sygnalizuje przekroczenie temperatury zdefiniowanej przez użytkownika oraz alarmu Auto-monitor™, który sprawia, że po każdorazowym uruchomieniu alarmu pirometr automatycznie zapisuje obraz. W połączeniu z możliwością automatycznego zapisu zdjęć w uprzednio zdefiniowanych odstępach czasu, daje to możliwość monitorowania pracy systemów bez konieczności interwencji użytkownika. Pirometr Fluke VT04 można więc wykorzystywać do tworzenia zestawień porównawczych i wykrywania uporczywych, nawracających usterek. Wystarczy zdefiniować zakresy temperatur, ustawić alarmy i pozostawić urządzenie w badanym miejscu, a Fluke VT04 automatycznie wykona pracę.
 
Obrazy zarejestrowane przez Fluke VT04 zapisywane są na karcie micro-SD, dzięki czemu nie trzeba osobno zapisywać wyników pojedynczych lub wielokrotnych pomiarów. Można je importować do dołączonego oprogramowania SmartView® w celu późniejszej analizy i tworzenia profesjonalnych raportów, dokumentujących wykryte usterki, które są podstawą do zarekomendowania napraw kierownictwu i klientom.
Najważniejsze zastosowania:
Instalacje elektryczne
• Tablice rozdzielcze i okablowanie
• Bezpieczniki i izolatory
• Aparatura rozdzielcza

Konserwacja przemysłowa
• Silniki, pompy, łożyska i uzwojenia
• Pasy i wały napędowe
• Separatory kondensatu

Instalacje HVAC/R
• Kanały, kratki i dyfuzory
• Systemy ogrzewania i chłodzenia
• Elementy nośne
• Rury

Motoryzacja
• Hamulce
• Skraplacze
• Okablowanie, łożyska, układ wydechowy i kolektory
• Układ hydrauliczny, sprężarka i uszczelki

Więcej na stronie: www.fluke.pl/heatmap.

__________________________________________________________________
Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w dziedzinie kompaktowych elektronicznych narzędzi diagnostycznych do profesjonalnych zastosowań. Narzędzia firmy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami firmy Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat narzędzia marki Fluke zdobyły ponad 50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year.

Na podstawie: www.fluke.pl/heatmap

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii