Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-22

Przełącznik na odcisk palca

Przełącznik na odcisk palca

Przełącznik biometryczny jest zapowiadany jako pierwszy przemysłowy przełącznik używający jako identyfikatora struktury linii papilarnych. Umożliwia on przyznanie pracownikom dostępu do oznaczonych sektorów w zakładzie i wybranych funkcji urządzeń.

Operacji identyfikacji jest anonimowa, tzn. odciski palców służą tylko i wyłącznie do autoryzacji dostępu, ale nie potwierdzą tożsamości osoby. Hasła, karty magnetyczne lub numery PIN mogą zostać zapomniane, zgubione lub skradzione. Czytniki linii papilarnych jednak korzystają z zasobu, który nie może być w żaden wspomniany sposób utracony.

Przełącznik posiada 2 tryby pracy: on-off oraz działanie czasowe. Identyfikacja zajmuje mniej niż 1 sekundę, a wskaźnik fałszywych akceptacji wynosi mniej niż 0,1%. Przełączniki zapamiętują do 200 wzroców odcisków, w tym kilku palców od tego samego operatora. Przełącznik pasuje do standardowych otworów montażowych przycisków 22mm. Jest odporny na wstrząsy i wibracje mechaniczne, zabezpiecza przez hałasem i jest odporny na promieniowanie UV. Spełnia też wymagania IP65 i NEMA 12.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii