Filip Granowski 2012-06-20

Wibroizolatory GN 148

Wibroizolatory GN 148

W ofercie Elesa+Ganter Polska są już dostępne najnowsze wibroizolatory firmy Ganter. Nowy produkt ma oznaczenie GN 148 i jest przeznaczony do antywibracyjnego posada wiania na podłożu ciężkich maszyn i urządzeń. Ten nowoczesny, standardowy element może przenieść obciążenia osiowe F1 do wartości 19000 N, przy jednoczesnym obciążeniu promieniowym F2 do 22500 N.

Kluczem do poprawnej izolacji drgań, jest dobór elementów wibroizolacyjnych ściśle do wymagań danej aplikacji, tzn. z uwzględnieniem obciążeń oraz rodzaju i zakresu drgań, jakie mają być wytłumione. Zastosowanie się do powyższych warunków przynosi korzyści w postaci:

  • zmniejszenia hałasu,
  • poprawa komfortu pracy
  • zwiększenia żywotności maszyn i narzędzi,
  • ochrony konstrukcji budynku,
  • możliwości łatwego przemieszczania maszyn w przypadku zmiany ich lokalizacji.

Wibroizolatory GN 148 standardowo są dostępne w czterech rozmiarach, z których każdy występuje w opcji ze specjalnym zabezpieczeniem przed zniszczeniem spowodowanym przekroczeniem obciążeń.
W przypadku aplikacji, w których nie przewidziano możliwości mocowania do podłoża, stosuje się specjalne podkładki gumowe GN 148.2, które gwarantują one lepszą przyczepność oraz nie niszczą podłoża.
Dzięki specjalnej konstrukcji oraz ściśle określonej charakterystyce pracy, wibroizolatory GN 148 idealnie nadają się do izolacji drgań maszyn i urządzeń. Do głównych ich zalet należy zaliczyć:

  • unikalną konstrukcję, która zapewnia absorpcję działających na niego sił.
  • możliwość kotwienia do podłoża.

Linki do stron katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajduje się poniżej:Filip Granowski
Na podstawie: elesa-ganter.com.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii