Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-01-26

Milion główkowych przetworników temperatury iTEMP® dostarczonych przez Endress+Hauser

Milion główkowych przetworników temperatury iTEMP® dostarczonych przez Endress+Hauser

Istotność przetwornika sygnałów pomiarowych temperatury w termometrach przemysłowych zwiększa się bez wątpienia. Tymczasem główkowy przetwornik temperatury jest montowany w ponad 60% dostarczanych termometrów. W rezultacie wymagania stawiane przetwornikom temperatury są bardzo zróżnicowane i dlatego konieczna jest elastyczna i kompleksowa oferta. Sukces oferty przetworników temperatury Endress+Hauser rozpoczął się 10 lat temu.

Narodziny marki
Pierwsze urządzenie z rodziny główkowych przetworników temperatury Endress+Hauser iTEMP® zostało dostarczone w 2000 roku. Wszystko zaczęło się z przetwornikiem TMT181.

Posiadający wyjście 4...20 mA TMT181 był jednym z pierwszych cyfrowych przetworników temperatury na świecie i nadal jest integralną częścią rodziny przetworników temperatury.  Razem z pierwszym przetwornikiem została stworzona marka iTEMP®, która obecnie jest synonimem inteligentnych pomiarów temperatury w automatyce przemysłowej.

Rozwój rodziny iTEMP®
iTEMP TMT84 TMT85 - rodzina główkowych przetworników temperatury
W międzyczasie oferta przetworników temperatury była ciągle rozszerzana pod względem konstrukcji obudowy oraz funkcjonalności. W rezultacie oferta była dopasowywana do rosnących wymagań rynku. Integralną częścią aktualnej oferty są przetworniki z wyjściem komunikacji cyfrowej, które stanowią uzupełnienie oferty przetworników z wyjściem analogowym 4...20 mA.

Endress+Hauser ciągle buduje know-how dla coraz ważniejszych rynków komunikacji cyfrowej PROFIBUS® PA i FOUNDATIONTM fieldbus, dzięki czemu jesteśmy jednym z wiodących producentów w tych segmentach rynku. W szczególności model iTEMP® TMT84 z wyjściem komunikacyjnym PROFIBUS® okazał się  bestsellerem i jest z pewnością jednym z najlepiej sprzedających się główkowych przetworników PROFIBUS® na świecie.

Największą liczbę sprzedanych urządzeń notuje przetwornik TMT182 z wyjściem cyfrowym HART®. Główkowy przetwornik temperatury TMT182 jest standardem u wielu znaczących klientów a także jest bardzo popularnym produktem w branży chemicznej. Jest to wyraźny wskaźnik zaufania do jakości miliona dostarczonych przetworników temperatury Endress+Hauser.

Nowość w rodzinie iTEMP®
W 2010 roku ofertę przetworników temperatury wzbogacił iTEMP® TMT80. Programowalny przetwornik TMT80 znalazł swoje miejsce w ofercie naszego sklepu internetowego E-direct. W rezultacie przetwornik dostępny jest w atrakcyjnej cenie od 109,-PLN i z dostawą w 48 godzin.

Przetworniki temperatury oferują maksymalne bezpieczeństwo procesu dzięki funkcjonalności zorientowanej na zastosowanie oraz możliwości poprawy dokładności całego punktu pomiarowego.

Przetworniki temperatury stanowią kolejny krok w kierunku "wzoru temperatury"  E+H = °C

Na podstawie: Endress.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii