Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-11-02

Omron Industrial Automation wprowadza rewolucję?

Omron Industrial Automation wprowadza rewolucję?

Amerykański oddział japońskiego giganta Omron, wypuszcza coś, co zostało nazwane "nową kategorią kontroli maszyn". Wydaje się być to zintegrowanym systemem szybkiego ruchu, wzroku i sieci przemysłowej wyciągnietym na zupełnie nowy poziom. Pierwszym celem systemu nowo projektowane szybkie maszyny pakujące produkcji Omron z serii NJ.

System sterowania automatyką Sysmac jest platfpormą oraz pierwszym modelem kontroli urządzeń z serii NJ. Został zaprojektowany od podstaw aby zapewnić producentom maszyn szybszą, bardziej zintegrowaną kontrolę niż przewidziane w obecnych sterownikach programowalnych PLC. System został tak zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez projektantów maszyn, a więc dużą prędkość przetwarzania I/O, kontrolę parametrów serwera w trakcie pracy, integracją danych wizyjnych oraz wysokim poziomem synchronizacji prędkości poszczególnych silników. Muszą być one tak zintegrowane i posiadać rozszerzone możliwości pełnej kontroli bez dodatkowych kosztów dodawania procesorów i zwiększania złożoności obsługi wielu osi ruchu z dużą prędkością.

System opracowany został według zupełnie nowego podejścia do rozwiązywania integracji technologii kontroli bez pogarszania wydajności. Posiada zaawansowany pracujący w czasie rzeczywistym harmonogram, który zarządza ruchem, siecią i aplikacjami użytkowników. Równolegle przeprowadza synchronizacje aby zapewnić doskonały jej poziom. Aktualizacje wszystkich trzech elementów w jednym skanowaniu są unikalnymi w tym produkcie i pozwalają przetwarzać i aktualizować 32 osie w ciągu jednej milisekundy.

Gdy przepustowość produkcji, czas cyklu czy ilość osi wzrasta należy instalować dodatkowe procesory. To nie tylko zwiększa koszty, ale i ostetczenie osiąga różne limity stanowiące wąskie gardło, jeśli architektura instalacji nie jest przygotowana do skalowalnych ekspansji. Wówczas pozostaje tylko kompromis.

Serię NJ wyposażono w procesor Intel 1,6GHz, który został sprawdzony w trudnych warunkach przemysłowych i pracuje na systemie operacyjnym Windows. Procesor jest skalowalny do wsparcia 16, 32 i 64 osi wirtualnych lub fizycznych, z możliwością koordynowania 16 osi w 0,5ms. W systemie zawarte są obiekty i struktury danych do ponownego użycia oraz bloki funkcyjne PLCOpen. Programowanie odbywa się zgodnie z normą IEC 61131-3.

Na podstawie: automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii