Krzysztof Stutko 2011-10-03

Dźwignia przestawna GN 300.4

Dźwignia przestawna GN 300.4

Dźwignią przestawną serii GN 300.4 można uzyskać siłę docisku KILKUKROTNIE wyższą niż przy pomocy innych dźwigni podobnej wielkości!

Oferowane przez ELESA+GANTER dźwignie przestawne GN 300.4 stworzone zostały z myślą o aplikacjach, w których operator musi uzyskać w połączeniu śrubowym bardzo dużą siłę zacisku na niewielkiej przestrzeni.

Konstrukcja ta bazuje na dźwigni GN 300, najpopularniejszej w ofercie firmy Ganter. W GN 300.4 zmodyfikowana została jednak część dociskowa. Zainstalowane dodatkowo łożysko oporowe i większy pierścień oporowy znacznie zmniejszyły opory tarcia pomiędzy dźwignią a powierzchnią oporową dociskanego elementu. Uzyskana w ten sposób siła docisku jest KILKUKROTNIE wyższa względem klasycznej dźwigni przestawnej i analogicznego momentu siły dokręcania!

Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że pierścień oporowy nie obraca się względem dociskanej powierzchni (nie wyciera jej), a zwiększona powierzchnia styku pierścienia z powodzeniem przenosi większą siłę docisku.

Dźwignie GN 300.4 są powszechnie stosowane w aplikacjach o dużej częstotliwości zacisku, np. w oprzyrządowaniu montażowym na liniach produkcji seryjnej. Mniejsza siła potrzebna do zaciśnięcia dźwigni zapobiega przeciążeniu dłoni operatora. Jest też bardzo istotna w przypadku, gdy linię produkcyjną obsługują kobiety.Krzysztof Stutko
Na podstawie: Elesa+Ganter Polska

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii