Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-22

EATON/MOELLER Szafki instalacyjne KLV

EATON/MOELLER Szafki instalacyjne KLV

W artykule zaprezentowana została oferta firmy Eaton Moeller w zakresie szafek instalacyjnych zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu w budownictwie mieszkaniowym.

W artykule zaprezentowana została oferta firmy Eaton Moeller w zakresie szafek instalacyjnych zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu w budownictwie mieszkaniowym. Szafki podtynkowe KLV (rys. 1, 2) dostępne są w czterech różnych wersjach oznaczonych F, SF oraz D i DT. Dwie pierwsze z nich to wzory klasyczne z metalowymi białymi płaskimi drzwiami (F) oraz super płaskimi drzwiami (SF), bardzo dobrze harmonizującymi się z powierzchnią tynku. Obudowy D i DT wyróżniają się zdecydowanie odważniejszym i nowoczesnym wzornictwem. Mają wypukłe, białe lub przezroczyste drzwi, z barwnymi elementami podnoszącymi walory estetyczne całego zestawu. Elementy te mocowane są w narożnikach drzwi i jako część składowa zamka. W wyposażeniu standardowym dostarczanych jest sześć różnokolorowych zestawów.

Budowa szafek KLV Szafki KLV produkowane są z tworzywasztucznego w drugiej klasie izolacji. Ich stopień ochrony odpowiada IP 40. Dostępne są w wersjach jedno-, dwu-, trój- i czterorzędowych. W każdym rzędzie przewidziano miejsce na 12 standardowych modułów z możliwością rozszerzenia o dalsze dwa, w sumie do 14 modułów.

Montaż Rozdzielnice KLV mogą być montowane nie tylko w ścianach betonowych, lecz także w ścianach kartonowo-gipsowych. Istnieje możliwość wyrównania (zamaskowania) nierówności tynku dochodzących nawet do 18 mm. Przewody mogą być wprowadzane do wnętrza kasety zarówno z dołu, jak i z góry. Sama kaseta wyróżnia się łatwo wyjmowanym stelażem przeznaczonym do montowania aparatów modułowych oraz dużą przestrzenią służącą do prowadzenia przewodów elektrycznych. Listwy zaciskowe mogą być zamontowane na dwóch różnych głębokościach, na górze i na dole kasety. Przewidziano również boczny montaż listew zaciskowych i wystarczająco dużo miejsca na listwy N i PE, które są dostarczane w standardzie wraz z szafką. Pokrywa na aparaty elektryczne jest montowana za pomocą zapinek błyskawicznie mocowanych przy użyciu wkrętaka; jest też przystosowana do plombowania. Szafki F i SF są wyposażone w zamek zatrzaskowy, który nie wystaje ponad powierzchnię drzwiczek. Aby zamknąć drzwi, wystarczy tylko lekko wcisnąć okrągły element plastikowy. Konstrukcja szafek umożliwia montaż drzwi z lewej lub z prawej strony. W wyposażeniu dodatkowym znajdują się zamki z kluczykiem do wszystkich typów drzwi. Szafki są dostarczane w specjalnych dwuczęściowych opakowaniach kartonowych – kaseta podtynkowa znajduje się w oddzielnej części opakowania niż drzwi. W ten sposób zapobiega się ewentualnym uszkodzeniom elementów, które są widoczne po końcowym montażu. Szafki podtynkowe z tworzywa, typ DT i D
Rys. 1 Szafki podtynkowe z tworzywa, typ DT i D Szafki podtynkowe z drzwiami stalowymi, typ F i SF
Rys. 2 Szafki podtynkowe z drzwiami stalowymi, typ F i SF

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii