(tł. Sebastian Czarnecki) 2010-10-11

Kontron: bezwentylatorowy serwer video: MICROSPACE MPCR50R

Kontron: bezwentylatorowy serwer video: MICROSPACE MPCR50R

MICROSPACE MPCR50R to bezwentylatorowy serwer wideo, oparty na procesorze Core™2 Duo, w 19 calowej obudowie. Planowane jest, że komputer będzie zgodny z normą EN50155.

Serwer przeznaczony jest do pojazdów szynowych dla zapewnienia bazpieczeństwa i rozrywki pasażerom. Komputer posiada możliwość rozbudowy, dzięki 8 portom COM i 4 portom LAN, wejście video i cyfrowe porty we/wy. Dodatkowo posiada gniazda PCI i karty PC/104 express. Posiada izolowany zasilacz sieciowy na napięcie występujące w kolejnictwie, a więc 1,5 kV.

Jeden twardy dysk jest montowany wewnątrz komputera na układzie absorbującym wibracje, na standardzie SATA300. Dodatkowo istnieje możliwość instalacji dodatkowego twardego dysku. Baterie RTC są proste w monitorowaniu i łatwe w użyciu, jako że są dostępne z panelu frontowego komputera. Opcjonalnie dostępne są systemy GPS, GSM i WLAN, a także gniazda na karty CompactFlash i Express.

Obudowa wykonana jest z odpornej stali chromowej ze zintegrowanych systemem chłodzenia pasywnego, który nie wymaga konserwacji i stosowania wentylatorów. Na zyczenie użytkownika możliwe jest wykorzystanie funkcji takich jak GSM Wake, Event Wake Up oraz WakeOnLan za pomocą FPGA oraz mikrokontrolera.

Dzięki kolorowemu wyświetlaczowi LCD oraz 6 przyciskom funkcyjnym obsługującym funkcje bezpieczeństwa i informacji o systemie (napięcia, temperatury, raporty o błędach, diagnostyka POD, pliki dziennika, napięcie akumulatora RTC) bieżąca kontrola komputera nie jest skomplikowana. Istnieje również możliwość podłączenia dodatkowego akumulatora 12V do mostka awaryjnego zasilania.(tł. Sebastian Czarnecki)
Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii