Krzysztof Stutko 2010-06-30

Uniwersalny system mocowania czujników

Uniwersalny system mocowania czujników

Firma GANTER wprowadziła na rynek nową linię elementów konstrukcyjnych umożliwiających łatwe zamocowanie i regulację czujników, fotokomórek itp. System ten bazuje na profilach okrągłych i kwadratowych oraz zestandaryzowanych elementach łączących, dających możliwość tworzenia elastycznych układów mocowania i regulacji.

Precyzyjnie wykonane łączniki z wysoko wytrzymałego aluminium zapewniają maksymalną stabilność połączeń profili przy stosunkowo niewielkich wymiarach i masie własnej takiej konstrukcji. Zapewnia to w efekcie dużą stabilność układu nawet w środowiskach silnych działania silnych drgań i wibracji.

Oferowane pręty i profile (kwadratowe i okrągłe), wykonane ze stali nierdzewnej, dostępne są również standardowo w wersji z precyzyjną skalą wygrawerowaną laserowo na ich powierzchni. Umożliwiają one łatwiejsze ustawienie oraz późniejszą regulację zamocowanego czujnika.

Oprócz samych elementów konstrukcji uchwytu dostępne są tu również zestandaryzowane oprawki i płyty montażowe do całego szeregu czujników i fotokomórek. Ułatwia to znacznie montaż całego układu regulacji eliminując konieczność dorabiania dodatkowych elementów łączących.

Materiały wykorzystane do produkcji poszczególnych elementów tej grupy

  • korpusy łączników – aluminium,
  • śruby zaciskowe, zestawy zaciskowe – stal nierdzewna
  • pręty i profile – stal nierdzewna,
  • oprawki i płyty montażowe – stal nierdzewna
zostały dobrane w sposób umożliwia ich stosowanie również tam, gdzie wymagania środowiskowe lub prawne wymuszają używania elementów odpornych na korozją.

W ofercie ELESA+ GANTER dostępne są również dwie inne grupy zawierające podobne elementy:

  • Elementy konstrukcyjne przenośników (wykonane z tworzywa, dedykowane do lżejszych zastosowań)
  • Łączniki i mechanizmy przesuwu (wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej, dedykowane głównie do cięższych zastosowań i umożliwiające budowę układów mocowań z płynną regulacją położenia)


Krzysztof Stutko
Na podstawie: www.elesa-ganter.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii