mgr inż. Adam Piękoś 2024-01-10

Ekonomiczne rozwiązanie do przenoszenia małych części

Ekonomiczne rozwiązanie do przenoszenia małych części

Nowe, ultrakompaktowe moduły liniowe SMS pozycjonują obiekty o niewielkiej wadze w sposób precyzyjny i ekonomiczny, ułatwiając elektryfikację procesów

„  Pięć skonfigurowanych fabrycznie rozmiarów, od 30 do 120 mm

„  Kompaktowe moduły z opcjonalnym zestawem montażowym do silników

„  Łatwe zamawianie online, szybka dostawa z magazynu

Nowe osie liniowe umożliwiają przenoszenie małych obiektów w środowiskach wrażliwych na koszty. Stanowią alternatywę wobec złożonych rozwiązań pneumatycznych. (Źródło ilustracji: Bosch Rexroth AG)

Firma Bosch Rextroth rozszerzyła swoją ofertę osi liniowych o moduły SMS (Small Modules Screw Driven) – ultrakompaktowe rozwiązania z mechanizmami śrubowo-tocznymi. Te wyjątkowo płaskie i lekkie moduły liniowe nadają się idealnie do prostego pozycjonowania i podawania. Umożliwiają efektywną ekonomicznie elektryfikację procesów z wysoką powtarzalnością.  Są oferowane przez sklep internetowy firmy Bosch Rexroth w pięciu wstępnie zdefiniowanych rozmiarach, od 30 do 120 mm. Każdy zamówiony produkt jest natychmiast dostarczany z magazynu.  Dostępne opcjonalnie zestawy mocujące do silników różnych producentów pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej czasu podczas prac projektowych.

Moduły liniowe są produkowane zgodnie z przyjętymi standardami firmy Bosch Rexroth. Zapewniają znakomity stosunek wartości do ceny i wysoką powtarzalność (do ± 0,005 mm).  Mogą być używane w różnych obszarach, takich jak produkcja artykułów konsumpcyjnych, przemysł opakowaniowy, wytwarzanie półprzewodników i akumulatorów, drukowanie 3D, motoryzacja, technologie medyczne i typowe zastosowania związane z inżynierią mechaniczną.  Celem tych rozwiązań jest pozycjonowanie obiektów o niewielkiej wadze w procesach wrażliwych na koszty o niskiej lub średniej dynamice. Dzięki niskim kosztom cyklu eksploatacji i serwisowania moduły liniowe SMS stanowią również wydajną alternatywę wobec osi sterowanych pneumatycznie.

Osie elektromechaniczne są zbudowane z wyjątkowo płaskich, kompaktowych profili aluminiowych ze zintegrowanymi, precyzyjnymi prowadnicami.  Magnetycznie przymocowane pokrywy stanowią ochronę części wewnętrznych. Oferta obejmuje moduły w pięciu rozmiarach od 30 do 120 mm, o zasięgu ruchu do 1200 mm.

Nowe moduły liniowe SMS można zamawiać bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych kalkulacji, korzystając ze zintegrowanego narzędzia do wyboru produktów, dostępnego w sklepie internetowym firmy Bosch Rexroth.  Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu w trakcie prac projektowych, można skorzystać z odrębnych zestawów mocujących przeznaczonych dla popularnych serwomotorów, dostępnych w formie połączenia kołnierzowego lub bocznego napędu pasowego. Klienci mogą również skorzystać z wielu sterowników napędu i silników firmy Bosch Rexroth. Wszystkie moduły liniowe SMS są dostępne i wysyłane natychmiast z magazynu.mgr inż. Adam Piękoś
Na podstawie: www.boschrexroth.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii