Endress+Hauser 2012-02-07

Podręcznik eksperta od pomiarów poziomu

Podręcznik eksperta od pomiarów poziomu

Podręcznik eksperta od pomiarów poziomu autorstwa Endress+Hauser jest w praktyce elementarzem podstawowych metod i przyrządów pomiarowych. Dzięki niemu skorzystasz z wiedzy inżynierskiej z zakresu doboru i reguł właściwej eksploatacji przetworników poziomu.

Pomiary poziomu cieczy, past i szlamów, gazów ciekłych, drobnoziarnistych materiałów sypkich i gruboziarnistych kruszyw w zbiornikach stacjonarnych i przenośnych, magazynowych i buforowych oraz w aparatach technologicznych to najczęściej spotykane aplikacje obiektowe. Obejmują one zakresy temperatur -200...800 °C oraz ciśnień pracy -1...500 bar we wszystkich gałęziach przemysłu - od rafineryjnego, chemicznego i petrochemicznego, poprzez energetykę cieplną i zawodową, papiernictwo, wydobywanie i przetwórstwo kruszyw oraz minerałów, a na przemyśle spożywczym, browarnictwie, farmacji i inżynierii środowiska kończąc. Znajomość różnych metod pomiarowych w fazie projektowania instalacji technologicznej gwarantuje właściwy dobór przetwornika poziomu. Taka strategia zapewnia niezawodną pracę urządzenia w warunkach obiektowych i uwzględnia ekonomiczny aspekt inwestycji w punkt pomiarowy. Znajomość reguł montażu i eksploatacji przetworników poziomu gwarantuje bezpieczeństwo i spokojną pracę inżyniera oraz minimalizuje czasy przestoju instalacji technologicznej. Dzięki temu zakład produkcyjny osiąga lepsze wyniki i jest bardziej konkurencyjny na rynku.

Endress+Hauser jest największym światowym producentem przetworników poziomu dla inżynierii przemysłowej. 60 lat doświadczeń we wdrażaniu najwyższej jakości, innowacyjnych i godnych zaufania przyrządów do pomiaru poziomu oraz imponująca liczba 7 500 000 sztuk urządzeń pracujących na całym świecie stanowią solidną podstawę do publikacji Podręcznika eksperta od pomiarów poziomu.

Podręcznik jest w praktyce elementarzem podstawowych metod i przyrządów pomiarowych, w którym zgromadziliśmy wiedzę inżynierską z zakresu doboru i reguł właściwej eksploatacji przetworników poziomu.Endress+Hauser
Na podstawie: www.endress.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii