bj 2010-06-10

Połączenie firm Motoman i Yasakawa

Połączenie firm Motoman i Yasakawa

1 czerwca firmy Motoman i Yasakawa Electric America ogłosiły połączenie i utworzenie Yasakawa America. Motoman utworzy dział Motoman Robotics Division, podczas gdy Yasakawa Electric będzie stanowić dział Drives&Motion Division nowopowstałej Yasakawa America. Według członka zarządu i dyrektora generalnego Yasakawa America, Gen Kudo, nowa nazwa pozwoli w pełni wykorzystać pozycję Yasakawy jako największego na świecie producenta napędów AC, sterowników ruchu i robotów przemysłowych.

„Globalna gospodarka wychodzi z zastoju i wierzymy, że to świetna chwila na połączenie siły marek Motoman i Yasakwa. Wykorzystując nazwę Yasakawa na skalę światową, wzmocnimy rozpoznawalność firmy i podkreślimy połączenie między napędami, sterowaniem i robotami.” mówi Kudo.

Steve Barhorst, prezes i dyrektor operacyjny Motoman Robotics Division i Jody Kurzhalts, prezes i dyrektor operacyjny Drives&Motion Division, wierzą, że klienci odczują wymierne korzyści z lepszego dopasowania obu działów. „Nasi klienci odczują synergię bliższej współpracy z naszą siostrzaną dywizją.” mówi Kurzhalts. Barhorst dodaje: „Nasze połączone możliwości będą prowadziły do coraz bardziej innowacyjnych produktów. Jesteśmy szczególnie podekscytowani perspektywami rozwoju zaawansowanych technologii sterowania, wykorzystującej wiedzę i doświadczenie obu działów.”

Z operacyjnego punktu widzenia, oba działy będą pracować niezależnie, utrzymując te same struktury kierownicze i działając w tych samych regionach geograficznych, co obecnie.

bj
Na podstawie: automatyka.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii