Anna Szymańska 2012-08-10

RSA ma największy udział w rynku rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem

RSA ma największy udział w rynku rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem

RSA już po raz drugi zajął pierwsze miejsce w rankingu największych dostawców rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem. Sukces ten zawdzięcza ciągłemu wprowadzaniu innowacji w zakresie technologii przetwarzania w chmurze oraz rozwiązań zapewniających zgodność z przepisami.

RSA, dział zabezpieczeń firmy EMC, został uznany za największego na świecie dostawcę rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem. Ranking takich dostawców, oparty na łącznych przychodach ze sprzedaży, został opublikowany w najnowszym raporcie IDC Worldwide Identity and Access Management (IAM) 2011 Vendor Shares (Udziały dostawców w światowym rynku rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem w 2011 r.).

Jak wynika z raportu IDC, na rynku oprogramowania do zarządzania tożsamością i dostępem (Identity and Access Management – IAM) odnotowano znaczną poprawę, która w roku 2011 miała charakter trwały. Był to drugi z kolei rok, w którym RSA wyprzedził konkurencję, osiągając najwyższy wskaźnik udziału w rynku wynoszący 12,1% oraz wskaźnik wzrostu rok do roku na poziomie 11,7%.

Do poprawy wyników na tym rynku przyczyniły się takie czynniki, jak konieczność dostosowania systemów informatycznych przedsiębiorstw do nowych przepisów oraz wdrażanie technologii przetwarzania w chmurze. RSA utrzymał się na pozycji lidera dzięki nowym i udoskonalonym rozwiązaniom do uwierzytelniania oraz zabezpieczeniom przeznaczonym dla środowisk przetwarzania w chmurze. W roku 2011 RSA przedstawił wiele nowych rozwiązań IAM, które pomogły mu osiągnąć wzrost. Jednym z nich jest RSA Cloud Trust Authority, w którym wykorzystano technologie RSA IAM, aby ułatwić bezpieczną i zgodną z przepisami współpracę i komunikacje między firmami i operatorami środowisk przetwarzania w chmurze. W ubiegłym roku RSA wprowadził również na rynek rozwiązanie RSA Authentication Manager Express – system uwierzytelniania na żądanie oparty na ryzyku, przeznaczony dla małych i średnich firm oraz oddziałów dużych przedsiębiorstw, a także zestawy narzędzi programistycznych (SDK) dla programistów tworzących aplikacje mobilne. Zestawy te umożliwiają integrację rozwiązań uwierzytelniających opartych na jednorazowych hasłach lub ryzyku z aplikacjami mobilnymi bez potrzeby używania odrębnego urządzenia do uwierzytelniania.

Raport IDC dotyczący udziałów poszczególnych producentów w światowym rynku rozwiązań IAM w 2011 r.

  • w 2011 r. RSA miał największy udział w rynku rozwiązań IAM.
  • RSA utrzymał pozycję lidera rynku rozwiązań IAM, osiągając wzrost rok do roku na poziomie 11,7%, podczas gdy ogólny wskaźnik  wzrostu dla całego rynku wyniósł 11,6%.
  • W roku 2011 wszyscy najwięksi dostawcy oprogramowania IAM, w tym RSA, przedstawili rozwiązania przeznaczone dla środowisk przetwarzania w chmurze, ułatwiające wdrażanie tych nowych technologii z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

„Znaczny wzrost rynku rozwiązań IAM świadczy o dobrej kondycji sektora oprogramowania zabezpieczającego” – powiedziała Sally Hudson, dyrektor ds. badań w dziale produktów i usług zabezpieczających (Security Product & Services Group) firmy IDC. „Największe firmy, takie jak RSA, osiągają stały wzrost, ponieważ cały czas wprowadzają na rynek innowacyjne produkty, które pomagają klientom w rozwiązywaniu nowych problemów dotyczących bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, zwłaszcza w zakresie zarządzania dostępem i ochroną tożsamości w środowiskach przetwarzania
w chmurze”.

„Coraz szersze zastosowanie środowisk przetwarzania w chmurze oraz konieczność zapewniania zgodności systemów informatycznych z przepisami zmienia podejście firm do zarządzania tożsamością i dostępem” – powiedział Sam Curry, dyrektor ds. technicznych działu ochrony tożsamości i danych (Identity & Data Protection) w firmie RSA.  „RSA skupia się na rozwiązaniach i usługach, które pomogą klientom w dostosowywaniu się do zmian w środowisku informatycznym i prawnym przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Orientacja na innowacje i doskonałość pozwoliła nam utrzymać pozycję lidera na tym rynku”.Anna Szymańska
Na podstawie: emc.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii