Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-04-07

ABB podpisuje w Danii kontrakt o wartości 10 milionów dolarów na dostawę produktów energetyki

ABB podpisuje w Danii kontrakt o wartości 10 milionów dolarów na dostawę produktów energetyki

Rozdzielnica izolowana gazem pozwala na włączenie energii wiatrowej do sieci

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 10 milionów dolarów z firmą Energinet.dk, duńskim państwowym zakładem energetycznym i operatorem systemu przesyłu energii elektrycznej. W ramach kontraktu, ABB dostarczy klientowi rozdzielnicę izolowaną gazem 400 kV przyczyniając się do zwiększenia ilości energii odnawialnej włączanej do duńskiej sieci energetycznej. ABB zaprojektuje, dostarczy i uruchomi rozdzielnicę oraz urządzenia wspierające podłączenie do sieci. Rozdzielnica zostanie zainstalowana w zamontowanej w budynku stacji elektroenergetycznej i będzie stanowić wsparcie dla nowego połączenia transmisyjnego 400 kV pomiędzy stacjami elektroenergetycznymi w Kassø i Tjele, jak również połączenia pomiędzy niemiecką i norweską siecią energetyczną.

Jednym z głównych powodów budowy nowego połączenia energetycznego jest włączenie dużych ilości energii odnawialnej do duńskiego systemu energetycznego, co stanowi istotny element ambitnej duńskiej polityki ochrony środowiska. Nowe połączenie zastąpi stare, mające już 45 lat i podwoi zdolności przesyłowe oraz poprawi bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej za pośrednictwem linii energetycznych podłączonych do sieci sąsiadujących krajów. Bezpieczeństwo energetyczne stanowi ważny czynnik w sytuacji włączania energii ze źródeł odnawialnych do sieci, ze względu na ich nieprzewidywalną i niestałą naturę.

“Izolowana gazem rozdzielnica ABB 400kV jest niezwykle kompaktowa, a jej solidna konstrukcja zwiększa efektywność i niezawodność pracy systemu, przy jednoczesnych, minimalnych potrzebach związanych z jej utrzymaniem”, powiedział Giandomenico Rivetti, szef biznesu produktów wysokiego napięcia w Grupie ABB, stanowiącego część dywizji Produktów Energetyki. “Cieszymy się, że możemy wspierać wysiłki zmierzające do włączania energii pochodzącej ze źródeł odnawianych do sieci energetycznej, a tym samym przyczyniać się do redukcji emisji CO2.”

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii