SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny 2013-04-22

Komfort na tarasie - pilot Telis 4 Soliris RTS do sterowania automatyką słoneczną

Komfort na tarasie - pilot Telis 4 Soliris RTS do sterowania automatyką słoneczną

Miesiące wiosenno-letnie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a taras staje się szczególnie pożądaną częścią domu. Aby kaprysy pogody jak najmniej zakłócały relaks, firma Somfy opracowała nowy system automatyki słonecznej. Przy użyciu jednego pilota Telis 4 Soliris RTS, można sterować markizami, automatyką słoneczno-wiatrową, oświetleniem tarasowym oraz promiennikiem ciepła.

Telis 4 Soliris RTS to 5-kanałowy pilot radiowy, gdzie cztery kanały służą do sterowania napędami oraz odbiornikami RTS. Kanał piąty natomiast dodatkowo odpowiada za włączanie lub wyłączanie automatyki słonecznej. Taka rozpiętość zastosowań czyni z nowego produktu Somfy niezbędny element zintegrowanego systemu automatyki tarasowej. Poszczególne elementy (markiza, czujniki słoneczno-wiatrowe, listwy oświetleniowe i promienniki ciepła) skutecznie reagują zarówno na sygnały domowników korzystających z pilota, jak i warunki atmosferyczne.
Korzystając z pilota Telis 4 Soliris RTS można zarządzać markizą wyposażoną w napęd radiowy (np. Sunea CSI RTS, Orea RTS). Sterowanie obejmuje funkcje zwijania/rozwijania osłony, przywoływania indywidualnie zaprogramowanej pozycji komfortowej za pomocą przycisku „my” ale nie tylko. Jeżeli markizę wyposażymy w odpowiednie czujniki słoneczno-wiatrowe, to osłona automatycznie reaguje na zmiany siły wiatru, nasłonecznienia lub deszcz. Decydując się za zakup czujnika słonecznego (Sunis WireFree RTS), wiatrowego (Eolis RTS) lub słoneczno-wiatrowego (Soliris Sensor RTS) inwestujemy w swój komfort i bezpieczeństwo markizy. Dyskretne w designie i bezinwazyjne w montażu urządzenia na bieżąco kontrolują parametry atmosferyczne i zwijają osłonę zawsze, gdy poziom nasłonecznienia lub wiatru przekroczy zaprogramowane wartości progowe. Przy użyciu pilota możemy  prosty sposób modyfikować wartości progowe.
Pilot Telis 4 Soliris RTS warto mieć przy sobie nie tylko w ciągu dnia, ale również wieczorami, gdy chwile spędzane na patio zakłóca mrok i chłód. Wtedy możemy skorzystać z takich rozwiązań Somfy jak listwa oświetleniowa Lighting Ramp RTS czy promiennik ciepła Heating Ramp RTS i na bieżąco kontrolować moc urządzeń. Wygodna rolka na pilocie, pozwala płynnie dostosowywać oświetlenie i temperaturę do własnych potrzeb, a przycisk „my” automatycznie ustawia ulubione warunki. 
Automatyka słoneczna Somfy zintegrowana z pilotem Telis 4 Soliris RTS, to inwestycja w jakość, komfort i bezpieczeństwo. Radiowa technologia Somfy (RTS) zapewnia wielokanałową synchronizację urządzeń, chroniąc domowników przed nadmiernym słońcem, dbając o prawidłową eksploatację markizy oraz zapewniając wygodę obsługi – do zarządzania automatyką nie trzeba wstawać z leżaka.

SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram.
Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 54 krajach na świecie. Spółka posiada 68 filii, 56 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.
W Polsce spółka istnieje już od 15 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów wynosi około 7 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 720 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 4 miliony elementów i 32 000 napędów, a co 5 sekund instaluje się 1 napęd SOMFY.SOMFY – Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii