Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-12-12

Nowy standard wizyjny Camera Link HS

Nowy standard wizyjny Camera Link HS

Systemy wizyjne muszą działać coraz szybciej, aby nadążyć z coraz większą liczbą danych. Wymagają tego współczesne systemy automatyki i szereg norm.

Organizacja AIA (Automated Imaging Association) opublikowała projekt standardu Camera Link HS. Po wykonaniu przeglądu tego najnowszego standardu przez komitet ekspertów z branży zostanie on przekazany do wiadomości publicznej w 2012 roku.

Camera Link HS to protokół komunikacyjny nowej genracji. Został on opracowany jako standard globalny zgodnie z warunkami umowy o współpracy w zakresie globalnej standaryzacji systemów wizyjnych zawartej pomiędzy AIA, europejski Machine Vision Association (EMVA) oraz Japan Industrial Imaging Association (JIIA).

AIA administruje również standardami GigE Vision, Camera Link i USB3 Vision. Według Boba McCurrach, dyrektora AIA ds. rozwoju standardów, Camera Link HS zapewnia wysoką przepustowość, ponad pięciokrotnie większą niż standard Camera Link, a więc 33,6 Gbits/s z możliwością zwiększenia jej w przyszłych wersjach do prędkości 67,2 Gbit/s przy zachowaniu wiarygodności danych. Ponawianie wysyłki pakietów, które znacznie zmniejsza liczbę błędów, jest dostępne już w projekcie w wersji 1.0. Nowy standard zapewnia również niski poziom zakłóceń, pracę w trybie plug-and-play oraz wbudowaną odporność na uszkodzenia podczas cyklicznej kontroli nadmiarowości (CRC). Standard pozwala na łatwe przejście od standardy Camera Link do Camera Link HS. W nowym standardzie transfer jest dosłownie w czasie rzeczywistym, nie ma opóźnień.

Nowy standard był juz testowany u wielu znaczących dostawców systemów wizyjnych, co pokazano na targach w VISION 2011 w Stuttgarcie w listopadzie. Wdrożenie standardu do normalnej produkcji planowane jest na początek 2012 roku.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii