Monday PR 2013-11-06

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, po raz kolejny udzielił wsparcia inicjatywie Solar Decathlon, zostając sponsorem amerykańskiej i chińskiej edycji tej wielokrotnie nagradzanej imprezy. Solar Decathlon to program stworzony przez Departament Energii USA polegający na zaangażowaniu studentów uczelni wyższych w dwuletnie prace na własnymi projektami wydajnych energetycznie, zasilanych energią słoneczną domów mieszkalnych. Domy zostają wybudowane w ciągu dziesięciu dni, tworząc otwartą dla publiczności wioskę, a następnie biorą udział w 10 konkursach.

 Zwycięża zespół, któremu uda się połączyć niskie koszty, najwyższą jakość projektu z optymalnym poziomem produkcji energii i maksymalnym poziomem wydajności energetycznej. Pierwsza edycja imprezy Solar Decathlon odbyła się w 2002 r. w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu odbywała się ona w USA raz na dwa lata: w 2005, 2007, 2009 i 2011 roku. Pierwsze dwie europejskie edycje imprezy odbyły się w Hiszpanii (w 2010 i 2012 roku) pod nazwą Solar Decathlon Europe, a w tym roku impreza zawitała także do Azji – pierwsza edycja Solar Decathlon China miała miejsce w sierpniu w Datongu.

“Na całym świecie, w każdym kraju i w każdym mieście mierzymy się obecnie z podobnymi wyzwaniami” - powiedział Aaron Davis, Chief Marketing Officer w Schneider Electric. “Schneider Electric ma ogromny zaszczyt i przyjemność być sponsorem inicjatywy Solar Decathlon, która łączy sprawne umysły z całego świata w konkursie na najbardziej samowystarczalny energetycznie dom. To wyzwanie, które stoi przed nami: wykorzystać różnorodne technologie umożliwiające oszczędzanie surowców i korzystanie z odnawialnych źródeł energii, aby wejść w prawdziwie zieloną przyszłość."

Jako wieloletni sponsor imprezy Solar Decathlon, firma Schneider Electric angażuje się w nią na wiele sposobów – od pomocy technicznej po zapewnianie funduszy dla uczestników:
* Na poziomie lokalnym, firma jest sponsorem drużyn startujących w konkursie, dostarczając im produkty do automatyzacji budynków i dystrybucji energii, techniki integracji rozwiązań, a także oferując szkolenia w miejscowych placówkach Schneider Electric. W poprzednich edycjach konkursu, wielokrotnie zwyciężały drużyny sponsorowane przez Schneider Electric;
* Na poziomie globalnym, firma dostarcza organizatorom imprez rozwiązania technologiczne oraz usługi inżynieryjne niezbędne do instalacji mikro-sieci, która łączy domy w wiosce konkursowej z budynkami organizatorów, a także systemy ładowania samochodów elektrycznych. Schneider Electric dostarcza też aktualizowane w czasie rzeczywistym panele informacyjne, które pokazują publiczności poziom zużycia energii w każdym z domów, a także tworzy centra pokazowe, w których odwiedzający mogą zapoznać się z technologiami inteligentnych sieci przesyłowych oraz inteligentnych systemów zarządzania domem i budynkami.

“Powodzenie programu Solar Decathlon opiera się na cennym wsparciu naszych licznych sponsorów” – mówi Richard King, dyrektor konkursu U.S. Department of Energy Solar Decathlon. “Dzięki zaangażowaniu i wsparciu firmy Schneider Electric, możemy być pewni, że Solar Decathlon okaże się kształcącym doświadczeniem dla studentów startujących w konkursie, a także przyczyni się do edukacji publiczności w temacie potencjalnych oszczędności i innych zalet produktów i rozwiązań projektowych związanych z czystą energią.”

Każda edycja imprezy Solar Decathlon jest otwarta i dostępna dla publiczności za darmo, gromadząc od 200 tys. do 350 tys. odwiedzających.

> Wydarzenia Solar Decathlon w latach 2013 i 2014

* Solar Decathlon China 2013
Datong (Chiny) – 2-11 sierpnia 2013
Schneider Electric był jednym z trzech międzynarodowych sponsorów pierwszej edycji konkursu Solar Decathlon China, która odbyła się w sierpniu. Grupa była też sponsorem trzech zwycięzców konkursu: Uniwersytetu w Wollongong z Australii (miejsce 1); Południowochińskiego Uniwersytetu Technologicznego z Chin (miejsce 2); Uniwersytetu Technologicznego Chalmers, w Szwecji (miejsce 3).
* U.S. Department of Energy Solar Decathlon 2013
Irvin (Kalifornia, Stany Zjednoczone) – 3-13 października 2013
Jako główny sponsor wydarzenia, Schneider Electric wspiera 10 z 20 drużyn dostarczając produkty do zarządzania energią, które mogą zostać wykorzystane w konstruowanych domach. Schneider Electric zapewnia też technologie i usługi inżynieryjne potrzebne do instalacji w pełni funkcjonalnej mikro-sieci przesyłowej.
* Solar Decathlon Europe 2014
Wersal (Francja) – 27 czerwca-14 lipca, 2014
Jako wieloletni sponsor konkursu, firma Schneider Electric będzie obecna podczas jego przyszłorocznej edycji w Wersalu.

Aby dowiedzieć się więcej o programie Solar Decathlon zapraszamy do odwiedzenia strony:
www.schneider-electric.com/solar-decathlon


    O Schneider Electric
Schneider Electric, globalny specjalista w zakresie zarządzania energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach zintegrowane rozwiązania dla licznych segmentów rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję na rynku energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków, centrów przetwarzania danych, a także budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Zatrudniająca ponad 140.000 pracowników grupa uzyskała w roku 2012 przychody ze sprzedaży na poziomie 24 mld euro. Nieustannie dąży do tworzenia rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energetycznej oraz pomaga pojedynczym użytkownikom i spółkom "Korzystać w pełni ze swojej energii"

Kontakt:
Schneider Electric Polska
Anna Szymczyk
Tel.: + 48 225118254  
email: anna.szymczyk@schneider-electric.com

Monday PR
Aneta Kowalczyk
Tel.: +48 784 648 109
email: aneta.kowalczyk@mondaypr.plMonday PR
Na podstawie: www.schneider-electric.com/solar-decathlon

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii