Tekniska 2011-11-02

Bezprzewodowy router ADSL 2/2+ DR-260

Bezprzewodowy router ADSL 2/2+ DR-260

DR-260 to router ADSL, który przy wykorzystaniu Internetu łączy różne systemy zapewniając komunikację między sterownikami, panelami, czujnikami, HMI itp.

Posiada 4 porty Ethernet, obsługuje technologie ADSL, ADSL2, ADSL2+, dodatkowo może być wyposażony w PSTN, 3G lub 3G&PSTN. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w karcie katalogowej i instrukcji obsługi.

Zdalny dostęp usuwa bariery, eliminuje konieczność czasochłonnych wizyt w terenie i zapewnia infrastrukturę sieciową odpowiednią dla bardzo wymagającego, współczesnego społeczeństwa.

DR-260 to router ADSL, który przy wykorzystaniu Internetu łączy różne systemy zapewniając komunikację między sterownikami, panelami, czujnikami, HMI itp. Opcjonalna obsługa wielu innych mediów transmisyjnych zapewnia wysoką dostępność aplikacjom o krytycznym znaczeniu. Technologia bezprzewodowa (3G) w połączeniu z ADSL zabezpiecza system przed awariami, jakie mogą wystąpić w aplikacjach przewodowych, np. na skutek robót ziemnych. Ponieważ urządzenia mające połączenie z Internetem narażone są na ataki cybernetyczne, muszą być na to przygotowane.

DR-260 pozwala na zabezpieczenie transmisji danych przed złośliwym podsłuchem dzięki wykorzystaniu szyfrowanych tuneli (VPN), chroni przed nieautoryzowanym dostępem, posiada zaawansowany system rejestracji zdarzeń ułatwiający wykrywanie intruzów. Bardzo rozbudowany firewall pozwala na skonfigurowanie routera tak aby przepuszczał ruch tylko danej aplikacji. Niektórzy operatorzy telekomunikacyjni wycofują się z usługi linii dzierżawionej, nie znaczy to jednak że zmieniły się potrzeby komunikacji Klientów.

DR-260 wyposażony jest w port szeregowy RS-232 dzięki czemu może być w łatwy sposób wykorzystany zamiast modemu, bez potrzeby wymiany lub przeprogramowania innych elementów systemu. Oprogramowanie routera

DR-260 pozwala inżynierom w prosty sposób przeprowadzić analizę przesyłanych danych, co znacznie ułatwia rozwiązywanie ewentualnych problemów w komunikacji między różnymi urządzeniami.Tekniska
Na podstawie: tekniska.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii