ProfiTechnik 2013-04-22

Półprofesjonalne lutownice Prokit dostępne już w Polsce

Półprofesjonalne lutownice Prokit dostępne już w Polsce

Od ponad 20 lat firma Prokit, z wiodącą międzynarodową marką Pro'sKit dostarcza na rynki całego świata narzędzia ręczne, elektronarzędzia i przyrządy pomiarowe przeznaczone do prac w elektronice. Półprofesjonalne stacje lutownicze Proskit SS-206B oraz SS-207B to dwie nowości w ofercie tego producenta obecne teraz także na rynku polskim. Produkty są dostępne w portfolio firmy ProfiTechnik.pl

Stacja lutownicza Proskit SS-206B ma szeroki zakres zastosowania: od prac serwisowych do montażowych, jak np. naprawy na płytkach drukowanych, a także m.in. modelarskich. Posiada płynną regulację temperatury grota w zakresie od 200 do 480?C, co wpływa korzystnie na jakość lutowania i zużywanie się grota oraz zapobiega przegrzewaniu elementów lutowanych.
Drugi model stacji lutowniczej Proskit SS-207B jest dodatkowo wyposażony w wyświetlacz cyfrowy wskazujący przybliżoną wartość aktualnej temperatury, co zapewnia czytelną informację o pracy urządzenia.
Oba urządzenia charakteryzuje duża funkcjonalność – kolba z ergonomicznym uchwytem izoluje przed temperaturą, a stojak z uchwytem do odłożenia kolby i tacką z gąbką czyszczącą zapewnia duży komfort użytkowania stacji lutowniczej. Stabilna temperatura pracy urządzeń oraz wymienna ceramiczna grzałka gwarantują szybkie nagrzewanie się końcówek roboczych, a tym samym zapewnia precyzyjność wykonywanego lutowania.
W obu modelach groty można łatwo wymieniać, a w sumie dostępnych jest 14 typów o różnych wielkościach i kształtach części roboczej.
Dlaczego warto pracować na stacjach lutowniczych Proskit?
• ochrona ESD przed wyładowaniami elektrostatycznymi
• ceramiczna grzałka zwiększa dokładność kontroli temperatury grota
• wysoka jakość wykonania - obudowa z mocnego tworzywa sztucznego
• wytłoczenia w obudowie ułatwiające ustawienie "jedna na drugiej"
• szeroki wybór grotów lutowniczych

Parametry techniczne:
* zasilanie: AC 110-120V
* moc 60W
* zasilanie kolby: 24V AC
* zakres temperatury 200-480 °C
* wymiary: 115 x 95 x 130 mm

Więcej informacji na stronie dystrybutora www.ProfiTechnik.plProfiTechnik
Na podstawie: www.ProfiTechnik.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii