Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-09-23

Kontron zapewnia wyposażenie pokładowe dla Bezprzewodowego systemu Lufthans'y

Kontron zapewnia wyposażenie pokładowe dla Bezprzewodowego systemu Lufthans'y

Kontron (dawniej AP Avionx) ogłosił, że będzie dostawcą sieci bezprzewodowej w systemie BoardConnect Lufthansy, która będzie miała zapewnić rozrywkę pasażerom lotów. Sprzęt zawiera serwer wideo ACE Flight™ 600 oraz Cab-n-Connect™ czyli kabina z bezprzewodowy punkt dostępu (CWAP) z wbudowaną anteną WiFi. Ponadto Kontron zapewni bezprzewodowy system wyświetleń (Inseat Display).

Rozwiązanie Lyfthansy jest systemem w pełni bezprzewodowym, który pozwala na interakcję pomiędzy liniami lotniczymi a pasażerami. Kontron opracował szerokopasmowe systemy bezprzewodowe dla samlotów od podstaw, projektując funkcjonalność  iwydajność, aby spełnić rygorystyczne wielkości, wagi i wymagania eksploatacyjne. Ze względu na doświadczenie inżynierskie Kontron znalazł się w idealnej sytuacji do tego wyzwania.

"Wyposażenie pokładowe będzie stanowiło efekt wieloletnich sukcesów w zakresie awioniki i wysokich wymagań w zakresie integracji systemów", powiedział Andy Mason, dyrektor grupy Mil Aero Products w Kontron. "Z najnowszych osiągnięć w dziedzie technologii procesów, pamięci masowych i bezprzewodowych, Kontron jest w stanie dostarczyć elementy do systemów Lufthansa, których wynikiem jest imponujący poziom wydajności systemów przy znaczących redukcjach kosztów i masy."

Linie lotnicze chcą wyeliminować niepotrzebne przedmioty z ich samolotów. W rezultacji Kontron opracował modułowy CWAP, który waży około 4kg, minimalizując tym samym wielkość i koszty. Najważniejsze dla linii lotniczych jest w pełni certyfikowany bezprzewodowy punkt dostępowy, który stanowi tylko 2/3 masy dostępnych alternatyw.

BoardConnect daje pasażerom możliwość dostępu do informacji i rozrywki z wykorzystaniem własnych osobistych urządzeń WiFi. Zintegrowany system wyświetlaczy zamontowany w oparciach foteli bez systemem całkowicie bezprzewodowym, który nie wymaga żadnych przewodów do transmisji danych i zabiera niewiele miejsca. Obsługuje wiele interjejsów takich jak USB, analogowe wideo czy ekran dotykowy.

"Już zbyt długo na pokładach znajdował się zamknięty dla pasażerów system, niezalezny od wszystkich innych usług pasażerskich. Dzięki systemowi BoardConnect pasażerowie będą mogli korzystać ze wszystkiego co jest dostępne w normalnym otoczeniu. Z urządzeniami Kontron jesteśmy w stanie zaoferować wysoką jakość, nie wygórowane ceny a tym samym niemal natychmiastowe zwroty inwestycji.", powiedział Dr Joerg Liebe, CIO Lufthansa Systems.

Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii