Pavel Pietrzak 2012-10-31

ACCS - 20 lat z Mitsubishi Electric Europe

ACCS - 20 lat z Mitsubishi Electric Europe

AutoCont Control Systems, największy dystrybutor firmy Mitsubishi Electric na terenie Czech, świętuje dwudziestolecie współpracy, która pozwoliła zmodernizować i zautomtyzować produkcję w całym regionie.

Firma AutoCont Control Systems (ACCS) powstała w 1991 roku i od początku koncentrowała się na zapewnieniu najwyższej jakości produktów i rozwiazań automatyki przemysłowej dla przemysłu czeskiego. Aby zapewnić bezawaryjne i wysoce zaawansowane technicznie produkty automatyki przemysłowej, w 1992 roku firma ACCS podpisała umowę dystrybucyjna z Mitsubishi Electric. Misją ACCS stało się zapewnianie wsparcia na najwyższym poziomie wiedzy technicznej, zarówno istniejącym oraz nowym użytkownikom sprzętu automatyki przemysłowej produkowaneo przez japońską korporację. Wobec takiego zaangażowania, relacje z Mitsubishi szybko sie rozwineły i obecnie obie firmy obchodzą dwudziestolecie efektywnej współpracy.

ACCS dostarcza szeroki asortyment zaawansowanych urządzeń automatyki przemysłowej firmy Mitsubishi Electric, przez co jest w stanie sprostać wysokim wymogom czeskiego rynku, który należy do jednego z najbardziej rozwiniętych w Europie. W skład oferty wchodzą najprostsze mikrosterowniki takie jak seria Alpha, aż po bardzo wydajne sterowniki PLC serii Q. Mocnym punktem są napędy, których szeroka gama zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających urzytkowników. Nie można też zapomnieć o imponującej bazie interfejsów HMI (ang. human machine interface), intuicyjnemu i przyjaznemu oprogramowaniu, zdalnych modułach wejść/wyjść (I/O), komunikacji sieciowej, asortymencie z kategorii LVS, sterownikach CNC ( ang. computer numerical control) czy też super szybkich i precyzyjnych robotach.

ACCS odniosło wielki sukces dzięki bezustannemu podnoszeniu jakości wsparcia technicznego jak i serwisu, dzięki czemu mogło rozpocząć program ekspansji otwierając nowe oddziwły w Pisku, Pradze i Brnie. Zabieg ten pozwolił na zaspokojenie potrzeb klientów nie tylko z regionu a z terenu całej Czeskiej Republiki. Na dzień dzisiejszy każdy z tych oddziałów oferuje możliwie najszerszą pomoc techniczną oraz dodatkowo skupia się na wsparciu lokalnych branż przemysłu.

Na początku współpracy z Mitsubishi Electric Europe, ACCS otrzymywało wsparcie z europejskiej siedziby Mitsubishi w Niemczech. Poziom zaawansowania czeskiego przemysłu może zobrazować fakt iż w 2007 roku Mitsubishi zdecydowało się na otwarcie "Centrum Automatyki Przemysłowej", czyli popularnego Showroom’u w stolicy tego kraju. Dzięki temu rynek automatyki przemysłowej, który przez lata był stymulowany działalnością ACCS, otrzymał zastrzyk wiedzy i doświadczenia bazując na działalności globalnej firmy Mitsubishi Electric, która wspiera swoich klientów w ponad 122 krajach.

Richard Altman, Prezes Zarządu AutoCont Control Systems, powiedział: "Nowoczesne technologie automatyki przemysłowej są wspaniałe, ale by maksymalnie je wykorzystywać, należy zapewnić najwyższy poziom wsparcia technicznego na poziomie lokalnym. Nasz związek z Mitsubishi to doskonałe połączenie wysokiej technologii oraz doświadczenia. Staramy się zdobywać jak najwięcej informacji na temat przemysłu lokalnego oraz ogólnokrajowego i w inteligentny oraz efektywny sposób wpasowywać się w ich potrzeby technologiczne. Od 20 lat czeski sektor produkcyjny wykazuje dynamiczny wzrost, co napawa nas dumą ze względu na rolę, jaką ACCS wraz z Mitsubishi Electric odgrywa w rozwoju przemysłu tego kraju, do którego przyczyniają się nowatorsko i przyszłościowo myślący czescy inżynierowie."Pavel Pietrzak
Na podstawie: mitsubishi-automation.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii