Monday PR 2013-10-24

Raspberry Pi zyskuje jeszcze większe możliwości dzięki najnowszemu modułowi PiRack

Raspberry Pi zyskuje jeszcze większe możliwości dzięki najnowszemu modułowi PiRack

Firma Farnell element14 poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modułu PiRack. Jest to efekt współpracy z dr Andrew Robinsonem, twórcą m.in PiFace Digital. Dzięki PiRack użytkownicy komputerów Raspberry Pi będą mogli korzystać nawet z czterech niezależnych urządzeń jednocześnie, co może okazać się doskonałym narzędziem dla szkół i nauczycieli podnosząc efektywność procesów dydaktycznych. Przystępna cena oraz duża elastyczność zastosowania to najważniejsze zalety modułu PiRack. Twórcy urządzenia wskazują, że jest to doskonałe rozwiązanie, które może być stosowane m.in. dla zwiększenia wydajności edukacji i wsparcia realizowanych przez nauczycieli i uczniów programów dydaktycznych na wszystkich poziomach zaawansowania.

PiRack to kolejny z serii produktów PiFace, który jest obsługiwany przez większość kart I/O kompatybilnych z urządzeniami Raspberry Pi. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest nie tylko równoległe korzystanie m.in. z popularnego modułu Pi Camera – niezależnie od karty kontrolującej pracę silników sterujących i pozostałych czujników komputera. Pi Rack jest przede wszystkim urządzeniem w pełni autonomicznym i może być zasilany niezależnie, nie pobierając przy tym energii z komputera. RiPack to doskonałe wsparcie dla użytkowników urządzeń z rodziny RaspberryPi. Zwiększa nie tylko ich elastyczność i wielofunkcyjność, ale przede wszystkim pozwala na większą interakcję tych urządzeń z otoczeniem” – mówi dr Andrew Robinson. „PiRack jest również idealnym rozwiązaniem dla uczniów szkół, którzy dzięki jego wykorzystaniu z łatwością będą mogli realizować różne złożone projekty i zadania w ramach realizowanego programu dydaktycznego” dodaje.
Bardzo długo pracowaliśmy nad rozwiązaniem, które zwiększy potencjał urządzeń Raspberry Pi i otworzy przed ich użytkownikami nowe możliwości” – mówi Claire Doyle, szef działu Raspberry Pi w Farnell element14. „Za każdym razem kiedy wprowadzamy do swojej oferty nowy produkt jesteśmy zdumieni genialnymi pomysłami na jego wykorzystanie. Ich autorami są nasi użytkownicy, którzy za pośrednictwem społeczności skupionej wokół portalu element14 dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Stanowi to prawdziwą wartość dodaną dla naszych działań i utwierdza w przekonaniu, że jako firma nie tylko dostarczamy sprzęt, ale również gromadzimy i wymieniamy się bezcenną wiedzą na temat jego potencjalnych zastosowań” – dodaje.

Więcej informacji na temat nowego produktu PiRack oraz możliwości jego zakupu znajduje się na stronie internetowej http://www.element14.com/community/videos/9289.

---------------------------------------------------------------------------------------
O portalu element14
Utworzony w czerwcu 2009 roku element14 jest pierwszym portalem informacyjnym, społecznością entuzjastów oraz sklepem elektronicznym dla projektantów urządzeń elektronicznych. W portalu od niedawna funkcjonuje sekcja element14 knode — unikalna, zautomatyzowana platforma, która umożliwia inżynierom szybkie przeprowadzanie badań, projektowanie, opracowywanie i tworzenie prototypu w jednym środowisku. element14 to innowacyjna platforma stworzona przez Premier Farnell plc (LSE:pfl), FTSE 250, lidera wielokanałowej  dystrybucji i handlu elektroniką na terenie Europy (Farnell), obu Ameryk (Newark) oraz Dalekiego Wschodu (element14). Firma odnotowała w zeszłym roku sprzedaż na poziomie 952 milionów GBP.


Więcej informacji:
Biuro prasowe - www.premierfarnell.com/media-centre
Facebook – /element14page
Twitter - @element14news; @element14; @farnellnews
YouTube – element14
E-mail: pressoffice@premierfarnell.com
 
Dane kontaktowe:
Jen Cooke
Menedżer PR w Europie
Tel.: +44 (0) 113 3484904
E-mail: jcooke@premierfarnell.com

Joanna Manarczyk
Monday PR
Tel.: 48 795 468 975
E-mail: joanna.manarczyk@mondaypr.plMonday PR

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii