Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2013-08-29

Czujnik laserowy E3NC-L

Czujnik laserowy E3NC-L

Firma Omron wprowadziła do sprzedaży nowe serie czujników laserowych E3NC, należące do grupy czujników laserowych i wzmacniaczy światłowodowych wykorzystujących naszą nową technologię N-Smart.
Czujniki laserowe E3NC-L zostały zaprojektowane, aby oferować mniejsze plamki i dłuższe zasięgi w porównaniu z konwencjonalnymi czujnikami fotoelektrycznymi, dzięki czemu można z ich pomocą zrealizować precyzyjną detekcję drobnych elementów lub detekcję na długi dystans. Dostępne są 2 wersje głowic – jedna ze zmiennym rozmiarem plamki (co pozwala stabilnie wykrywać różne obiekty) i zasięgiem do 1200 mm, druga natomiast z plamką 0.1 mm i zasięgiem detekcji 70mm ±15mm, pozwalająca na precyzyjne wykrywanie drobnych detali z bliskiej odległości.

 

 

Wzmacniacze E3NC są dostępne z kablem (2 m) lub z dedykowanym konektorem. Dodatkowo dostępne są modele łączące się z modułem komunikacyjnym opartym o sieć EtherCAT, zapewniającą szybką transmisję sygnałów we/wy oraz poziomów detekcji. Sieć EtherCAT to nasza standardowa sieć wykorzystywana przez szeroką gamę naszych produktów wchodzących w skład naszej platformy automatyzacji systemów: od sterowników PLC i sterowników ruchu, poprzez serwonapędy aż po systemy wizyjne i czujniki.

 

Na podstawie: www.omron.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii