Utrzymanie Ruchu 2017-10-30

FLIR wprowadza trzy mierniki do testowania i pomiarów

FLIR wprowadza trzy mierniki do testowania i pomiarów

Najnowsze termowizyjne narzędzia do testowania i pomiarów z technologią pomiaru wspomaganego podczerwienią (IGM) FLIR pomagają elektrykom diagnozować problemy.

FLIR Systems, Inc. ogłosiła wprowadzenie sześciu produktów do testowania i pomiarów, w tym dwóch multimetrów cyfrowych i miernika cęgowego z technologią pomiaru wspomaganego podczerwienią FLIR IGM™. Sercem nowych modeli FLIR jest układ Lepton®. multimetry cyfrowe FLIR DM166 i FLIR DM285 oraz miernik cęgowy FLIR CM275 są wyposażone we wbudowany ekran, który umożliwia wyświetlanie elementów elektrycznych przegrzewających się w wyniku usterek. Dzięki temu specjaliści mogą szybciej i bezpieczniej diagnozować problemy. 

Wszystkie najnowsze produkty FLIR do testowania i pomiarów elektrycznych wyposażono w funkcje, dzięki którym pracownicy mogą wydajnie testować i naprawiać układy elektryczne, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Nasze produkty termowizyjne dają możliwość wizualizacji rozkładu ciepła i podkreślania anomalii temperatury na wbudowanym wyświetlaczu. IGM pozwala użytkownikom szybko i bezpiecznie przeprowadzać kontrole, nie wymagając bezpośredniego kontaktu z testowanym obiektem – np. plątaniną przewodów, skomplikowanymi panelami czy zatkanymi wężownicami skraplacza.

Nowe produkty:

•    FLIR DM285: Najbardziej zaawansowany multimetr cyfrowy FLIR DM285 (699 EUR netto) z 18 funkcjami i pomiarem temperatury do 400 stopni Celsjusza. Oprócz IGM, FLIR DM285 ma wbudowaną pamięć na wyniki pomiarów i obrazy, a także łączność Wi-Fi, ułatwiającą proces kontroli i upraszczającą gromadzenie, udostępnianie i raportowanie danych.

•    FLIR CM275: Najnowszy, najbardziej zaawansowany miernik cęgowy 600 A FLIR (699 EUR netto) z IGM i szerokim zakresem funkcji pomiaru. Zawiera wąskie szczęki, wbudowane oświetlenie robocze oraz ekran o ponad 40% większy niż w poprzednim modelu. 

•    FLIR DM166: Najbardziej przystępne cenowo połączenie multimetru cyfrowego i kamery termowizyjnej FLIR – FLIR DM166 (499 EUR netto) – zawiera szeroką gamę funkcji miernika, a jego elastyczność umożliwia stosowanie w instalacjach wysoko- i niskonapięciowych. 
Każdy produkt ma wytrzymałą obudowę przetestowaną pod kątem odporności na upadek i jest objęty 10-letnią gwarancją na produkt i detektor termowizyjny.

„Wprowadzając te najnowsze modele do testowania i pomiarów, FLIR rozszerzyła i tak już bogatą ofertę zaawansowanych produktów dla zawodowych elektryków” – powiedział Jim Cannon, prezes i dyrektor generalny FLIR Systems. „Nowe produkty IGM potwierdzają, że potrafimy wykorzystywać termowizję do zwiększania produktywności i bezpieczeństwa użytkowników”.

Ogłoszenie FLIR obejmuje też trzy nowe cyfrowe mierniki uniwersalne klasy profesjonalnej: FLIR DM91 (274 EUR netto) z rejestracją danych i łącznością Wi-Fi do pracy w przemyśle i w warsztacie; FLIR DM66 (149 EUR netto) z szeroką gamą funkcji testowych dla elektryków i serwisantów terenowych; a także najtańszy multimetr ogólnego przeznaczenia FLIR DM62 (129 EUR netto).  
CM275, DM285, DM166 i DM91 będą dostępne w czwartym kwartale 2017 r. Natomiast DM62 i DM66 będą dostępne w pierwszym kwartale 2018 r. Aby dowiedzieć się więcej o najnowszym sprzęcie testowo-pomiarowym FLIR, wejdź na www.flir.com/test.Utrzymanie Ruchu
Na podstawie: utrzymanieruchu.elamed.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii