Paweł Pietrzak 2012-01-09

Mitsubishi Electric partnerem projektu Future Factory Initiative prowadzonego przez SAP Research w Dreznie

Mitsubishi Electric partnerem projektu Future Factory Initiative prowadzonego przez SAP Research w Dreznie

Mitsubishi Electric sformalizowało współpracę z ośrodkiem badaczym SAP Research w Dreźnie , zostając jednym z głównych partnerów projektu Future Factory Initiative. W ramach tej przyszłościowej inicjatywy obie firmy połączyły siły, aby wspólnie opracowywać pomysły i rozwijać koncepcje innowacyjnych projektów z dziedziny automatyki.

Zarządzana przez ośrodek SAP Research w Dreźnie w Niemczech inicjatywa Future Factory – Fabryka Przyszłości – jest wspólnym przedsięwzięciem SAP Resarch i organizacji partnerskich SAP. Jej celem jest wspieranie badań i rozwoju oraz zbudowanie takiego środowiska pracy, w którym nowe koncepcje w obszarze produkcji będą testowane, weryfikowane i sprawdzane. Ich przyszłe wykorzystanie pozwoli firmom produkcyjnym osiągać przewagę konkurencyjną wymaganą na współczesnych globalnych rynkach.

Jako partner Future Factory Initiative spółka Mitsubishi Electric będzie ściśle współpracowała z SAP Research i innymi kluczowymi partnerami nad opracowywaniem innowacyjnych koncepcji i rozwiązań, mających zaspokajać potrzeby środowiska produkcyjnego na miarę XXI wieku. Komentując nawiązaną współpracę, Menadżer Marketingu Mitsubishi Electric Europe Chris Hazlewood powiedział: “Prace ośrodka badawczego SAP nad środowiskiem dynamicznego rozwoju przynoszą ogromne korzyści firmom produkcyjnym. W Mitsubishi Electric jesteśmy dumni z uczestnictwa w tym nowatorskim projekcie. Cieszymy się, że możemy się podzielić z SAP i zespołem Future Factory naszą fachową wiedzą z dziedziny automatyki i doświadczeniem zdobytym bezpośrednio na liniach produkcyjnych.”

Projekty Future Factory zajmują się zagadnieniami integracji w świecie rzeczywistym, innowacyjnymi interfejsami użytkownika i aplikacjami mobilnymi w kontekście produkcji.

Mitsubishi Electric i SAP Research natychmiast rozpoczęły prace nad kluczowymi projektami i już wspólnie opracowują prototypy badawcze, m.in w obszarach integracji danych z linii produkcyjnych i zarządzania energią.Paweł Pietrzak
Na podstawie: www.mitsubishi-automation.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii